بازیکنانی که در نخستین بازی‌شان درخشیدند – آهو نگار

ایسنا: به نقل از مارکا، نخستین بازی نیمار در “پارک دِ پرنس” با پیراهن پاری‌سن‌ژرمن به یکی از بهترین شروع‌های یک بازیکن در تاریخ فوتبال تبدیل شد
روماریو (۱۹۹۳/۰۹/۰۵)

نخستین بازی “مرد ۱۰۰۰ گله” در نوکمپ نمی‌توانست بدون گلزنی‌اش به پایان برسد. مهاجم برزیلی سه گل به ثمر رساند. او بازیکن متفاوت، حرفه‌ای و یک مهاجم تمام عیار بود. رئال سوسیداد اولین قربانی روماریو بود. سه پاس تور اسپانیا نوروز 97 پپ گواردیولای جوان برای شماره ۱۰ بارسلونا کافی بود تا سه گل به ثمر برساند و در خاطره همه هواداران آبی‌اناری باقی بماند. طرفداران بارسلونا شاهد یک گلزن قهار بودند. سومین گل روماریو از دیگر گل‌ها زیباتر بود. او پس از کنترل توپ با سینه اجازه نداد آن به زمین برسد و بلافاصله یک ضربه محکم به توپ زد. این گل فوق‌العاده بود.

بازیکنانی که در نخستین بازی‌شان درخشیدند 

آلوراو تور کرمان هوایی رکوبا (۱۹۹۷/۰۸/۳۱)
صحبت درباره رونالدو نازاریو یعنی صحبت درباره گل. مهاجم برزیلی یکی از بهترین گلزنان تاریخ فوتبال بود. او این موضوع را در نخستین بازی‌اش با پیراهن رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو نشان داد. بازیکن برزیلی هفته پنجم فصل ۰۳-۲۰۰۲  لالیگا را با حضور در نیمکت تور لحظه آخری مشهد ذخیره‌ها شروع کرد. این اتفاق برای هزاران هواداری که برای تماشای رونالدو به برنابئو آمده بودند ناخوشایند بود.

در دقیقه ۵۸ بازی بارسلونا با یک گل از سویا عقب بود. توپ با ضربه ویکتور والدس از دروازه بارسا به رونالدینیو رسید و او توانست با پشت سر گذاشتن چند بازیکن با یک شوت سرکش دروازه سویا را باز کند. در بارسلونا از یک موضوع مطمئن بودند؛ رونالدینیو یک ستاره است که بارسا را به بالاترین تور ارزان آلمان سطح فوتبال اروپا خواهد رساند.

بازیکنانی که در نخستین بازی‌شان درخشیدند 

وین رونی (۲۰۰۴/۰۹/۲۸)
شروع رکوبا بدون شک یکی از بهترین‌های تاریخ فوتبال محسوب می‌شود. نه تنها به خاطر دو گل زیبایی که به ثمر رساند بلکه توانست با این گل‌ها باعث شود اینتر برابر تور مشهد نوروز 97 برشا جبران نتیجه کند. او تنها در ۲۰ دقیقه دبل کرد. گل‌های بازیکن اروگوئه هنرمندانه به ثمر رسید. گل نخست رکوبا با یک شوت سرکش از فاصله ۳۰ متری وارد دروازه برشا شد. اولین گل نیز از طریق ضربه آزاد به ثمر رسید. این یک شروع رویایی برای هر فوتبالیست محسوب می‌شود.

بازیکنانی که در نخستین بازی‌شان درخشیدند 

رونالدو قیمت تور آنتالیا نازاریو (۲۰۰۲/۱۰/۰۹)
رونالدینیو برابر هواداران بارسلونا شروع فوق‌العاده‌ای داشت. این اتفاق در هفته دوم لالیگا فصل ۰۴ – ۲۰۰۳ برابر سویا رخ داد. مهاجم برزیلی در نخستین بازی‌اش با پیراهن بارسا در سن مامس درخشید اما عملکردش در نوکمپ نه تنها هواداران بارسلونا بلکه جهان فوتبال را به وجد آورد.

نخستین بازی مهاجم انگلیسی برابر تور هوایی قشم فنرباغچه در لیگ قهرمانان اروپا بود. یوناتید ۶ بر ۲ در این بازی پیروز شد. رونی سه گل تیمش را به ثمر رساند و یک پاس گل داد. آمارش در این بازی نشان داد که او یک مهاجم کامل است. مهاجم انگلیسی به جوان‌ترین بازیکنی تبدیل شد که توانست در رقابت‌های اروپایی هت‌تریک کند.

بازیکنانی که در نخستین بازی‌شان درخشیدند 

مهاجم تیک بان برزیلی تا دقیقه ۶۳ منتظر ماند تا وارد زمین شود. “پدیده” به زمان زیادی نیاز نداشت تا هواداران مادرید را به وجد آورد. او پس از کنترل توپی که با پاس روبرتو کارلوس رسید، یک ضربه زیبا به سمت دروازه آلاوس زد و نخستین گلش را به ثمر رساند. رونالدو به این گل راضی نشد و ۱۵ دقیقه بعد دبل کرد. او توپ را در محوطه جریمه گرفت و با دروازه‌بان تک به تور هند نوروز 97 تک شد. بازیکن مادرید به آرامی و با ظرافت کامل توپ را وارد دروازه آلاوس کرد.

بازیکنانی که در نخستین بازی‌شان درخشیدند 

رونالدینیو (۲۰۰۳/۰۹/۰۳)
ایسنا: به نقل از مارکا، نخستین بازی نیمار در “پارک دِ پرنس” با پیراهن پاری‌سن‌ژرمن به یکی از بهترین شروع‌های قیمت تور بالی یک بازیکن در تاریخ فوتبال تبدیل شد. شماره ۱۰ جدید PSG‌ با این عملکرد نشان داد به پاریس رفته است تا بدرخشد. مهاجم برزیلی تیمش را در جشنواره گل پاری‌سن‌ژرمن برابر تولوز رهبری کرد. علاوه بر عملکرد درخشان، بازیکن برزیلی دو پاس گل داد و دو بار دروازه حریف را باز کرد. دومین گل نیمار همه را به وجد آورد. او نشان داد می‌تواند پادشاه پاری‌سن‌ژرمن شود. علاوه بر مهاجم برزیلی برخی از بازیکنان بزرگ قیمت تور برزیل جهان در نخستین حضورشان توانستند بدرخشد که در ادمه به آنها اشاره می‌شود.
مهاجم انگلیسی زمانی که به اولدترافورد پا گذاشت نشان داد که نامش در تاریخ شیاطین سرخ نوشته خواهد شد. او با ۱۸ سال سن با قراردادی به ارزش ۳۷ میلیون یورو به منچستریونایتد پیوست. افراد زیادی فکر می‌کردند هزینه زیادی برای بازیکن جوان انگلیسی شده اما رونی خیلی زود ابهام را برطرف کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *