برای منصوریان و رحمتی؛ در ستایش سکوت + آمار استقلال در تختی؛ 4 برد و 2 باخت – آهو نگار

آی اسپورت: کلاس درس دنیا، لعنتی انگار پای تخته ایستاده و سختگیرانه هر روز و هر لحظه چیزهای تازه به ما می‌آموزد. به ما که می‌توانیم جواب آدم‌های سفیه را بدهیم یا نه اینکه بگذریم و بگذاریم “زمان” چون قاضی زبردست روزگار حکم زبان سرخ آدم‌ها را بدهد
نه این همه چیزی نیست که آموختیم، یاد گرفتیم. می‌شود یک عمر سمت چپ زمین‌های فوتبال را تسخیر کنی و کارنامه بسازی و یک روز، با یک جمله نادرست هرچه رشته بودی پنبه کنی؛ حیف. میناوند از خودش پرسیده آیا چیزی از گذشته فوتبالی درخشانش باقی مانده؟ برای یک پیشکسوت فوتبال آیا لازم نیست هر از گاهی روبروی آینه بماند و واقعیت امروزش را ببیند؟

آی اسپورت: کلاس درس دنیا، لعنتی انگار پای تخته ایستاده و سختگیرانه هر روز و هر لحظه چیزهای تازه به ما می‌آموزد. به ما که می‌توانیم جواب آدم‌های سفیه را بدهیم یا نه اینکه بگذریم و بگذاریم “زمان” چون قاضی زبردست روزگار حکم زبان سرخ آدم‌ها را بدهد.
در ستایش‌ منصوریان و رحمتی، که با سکوت معنی‌دار و تلخ‌شان برای هتاکی میناوند پیام عقلانیت و انسانیت فرستادند چه بگوییم؟ هر دو آنها در گذشته شاید هنجارها را زیر پا گذاشته باشند اما امروز ما را امیدوار کردند که دنیا آنقدرها هم نمی‌تواند سیاه باشد؛ که روی صندلی یک استودیو بنشینی و با دست خودت به فروپاشی آنچه نبودی کمک کنی. امیدوارمان کردند که جامعه شاید قوه مجریه قوانین نانوشته دنیا باشد و با زبان‌های گزنده همانطور که باید، برخورد کند.

گوته می‌گفت: “شگفتا که امید، هرگز انسان بینوا را بدرود نمی‌گوید”

——————-
آی اسپورت: سرانجام ورزشگاه تختی تهران میزبان بازی سایپا و استقلال در هفته چهارم لیگ برتر شد و استقلالی‌ها باید در این ورزشگاه مقابل شاگردان علی دایی قرار بگیرند
آی اسپورت: سرانجام ورزشگاه تختی تهران میزبان بازی سایپا و استقلال در هفته چهارم لیگ برتر شد و استقلالی‌ها باید در این ورزشگاه مقابل شاگردان علی دایی قرار بگیرند. این ورزشگاه در سال‌های گذشته هم محل برگزاری چند بازی استقلال مقابل تیم‌های سایپا، نفت و راه‌آهن بوده است.
استقلال فصل گذشته در بازی برگشت مقابل نفت در ورزشگاه تختی 1-0 پیروز شد. امید ابراهیمی تک‌گل استقلال را زد که البته حرف و حدیث‌های فراوانی درباره این گل وجود داشت.

استقلال در جام حذفی هم چند بار در این ورزشگاه به میدان رفته است. آخرین بار در فصل گذشته بود که آبی‌ها در جام حذفی 3-2 به نفت علی دایی باختند. چند فصل پیش هم در همین ورزشگاه استقلال 5-0 شهرداری سمنان را برد و در ضربات پنالتی با درخشش مهدی رحمتی نفت را مغلوب کرد.

در لیگ پانزدهم، استقلال در ورزشگاه تختی به نفت 1-0 باخت و سایپا را 2-1 برد. در لیگ چهاردهم باز هم نفت در این ورزشگاه استقلال را 2-0 شکست داد اما راه‌آهن 2-1 مغلوب آبی‌‎ها شد. استقلال در لیگ سیزدهم هم با نفت در ورزشگاه تختی 1-1 مساوی کرد و راه‌آهن را 1-0 برد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *