خاتمی: اشرافی‌گری برای کشور سم است – آهو نگار

خبرگزاری تسنیم: آیت‌اللّه سیداحمد خاتمی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (دوشنبه 11 تیرماه) در نشست خبری با اشاره به گزارش هیئت رئیسه مجلس خبرگان، گفت: نگاه برخی این است که خبرگان رهبری، سالی دو مرتبه اجلاسیه دارد، گزارشی که در ادامه ارائه می‌شود، نشان می‌دهد که چنین تصوری اشتباه است
آیت‌اللّه خاتمی با بیان اینکه دشمن در پی پمپاژ ناامیدی است، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد مردم را از آینده انقلاب ناامید کند اما آینده کشور روشن است. در چهل سال گذشته مشکلات به مراتب بزرگ‌تر از مشکلات امروز بوده است، ما در جنگ تحمیلی با همه دنیا جنگیدیم، سیلوها خالی شده بود و گندم نداشتیم اما آن دوران با موفقیت به پایان رسید، مشکلات امروز هم با موفقیت به پایان خواهد رسید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری زمان برگزاری اجلاسیه آینده مجلس خبرگان رهبری را 13و 14 و 15 شهریور ماه اعلام کرد.

وی با بیان اینکه باور خبرگان این است که قطعا دشمن ناکام خواهد بود، تصریح کرد: با وجود رهبری هوشیار و دورنگر و بزرگی که توانسته به خوبی کشتی انقلاب را به ساحل نزدیک کند و با این مردم، مطمئنیم که دشمن راه به جایی نمی‌برد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: مدیریت جهادی این مدیریت باید همراه با خستگی ناپذیری باشد، با مدیریت جهادی است که می توان از گردنه های مشکلات سیاسی و فرهنگی و اقتصادی عبور کرد.

*مسئولین باید برای حل مشکلات مردم با هم متحد باشند

خبرگزاری تسنیم: آیت‌اللّه سیداحمد خاتمی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (دوشنبه 11 تیرماه) در نشست خبری با اشاره به گزارش هیئت رئیسه مجلس خبرگان، گفت: نگاه برخی این است که خبرگان رهبری، سالی دو مرتبه اجلاسیه دارد، گزارشی که در ادامه ارائه می‌شود، نشان می‌دهد که چنین تصوری اشتباه است.

آیت‌اللّه خاتمی با اشاره به موضع مجلس خبرگان درباره مسائل روز کشور، اظهار داشت: دشمنان ملت تصریح می‌کنند که در صدد براندازی هستند تا قبل از این، به صراحت نمی‌گفتند، تحریم اقتصادی، چالش فرهنگی و چالش سیاسی همگی در همین راستاست.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری، تاکید کرد: سازوکار اجرایی و موضوعات دارای الویت در این 11 جلسه مشخص شد. اعضای این هیئت، اعضای مجلس خبرگان و جمعی از کارشناسان و صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی هستند که دیدبانی کلان نسبت به پیشرفت‌ها و پسرفت‌های احتمالی مسیر نظام را دارند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم همراهی مردم گفت: وقتی مسئولان می‌گویند مشکل آب و برق داریم مردم باید کمک و همراهی کنند، ما یک کشور و رهبر داریم و مسئولان هم در پی خدمت به مردم هستند.

خاتمی با اشاره به اقدامات هیئت اندیشه‌ورز مجلس خبرگان تصریح کرد: پس از بیانات راهگشای رهبری در شهریورماه سال 96، برای شکل دادن به مطالبات براساس اهداف متعالی نظام، هیئت مقدماتی خبرگان رهبری تشکیل شد، این هیئت 13 جلسه داشت؛ آنجا تصمیم گرفته شد که هیئت اندیشه‌ورز توسط صحن علنی انتخاب شود، امروز علاوه بر 13 جلسه مقدماتی، 11 جلسه دیگر تشکیل شده است.

وی افزود: وحدت حول محور ولایت، مسئولین باید برای حل مشکلات مردم با هم متحد باشند. مسئولان با هم تریبونی و رسانه‌ای صحبت نکنند و مشکلات خود را به میان مردم نکشانند.

وی با اشاره به خودباوری ملی و فردی بیان داشت: ورزشکاران ما در جام جهانی فوتبال، در مجموع خوش درخشیدند، رهبری، مسئولان و مردم از این‌ها تجلیل کردند. این از برکات خودباوری است، در عرصه‌های اقتصادی چنین خودباوری نعمتی برای حل مشکلات است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان افزود: اگر کسی می‌خواهد کاندیدای مجلس شود، باید کارشناسی ارشد داشته باشد. در آیین‌نامه خبرگان چنین چیزی نیست. به این ترتیب هرکسی برای نامزدی مجلس رد می‌شد، می‌آمد و برای نامزدی خبرگان اقدام می‌کرد؛ در این صورت هزینه شورای نگهبان را بالا می‌بردند. در اصلاحیه طرح آیین‌نامه، که قرار است شهریورماه به تصویب برسد، میزان تعیین شده است. اینکه گفته شده نامزد خبرگان باید مدرک سطح چهار حوزه داشته باشند، صرفا به این معنی نیست که امتحان از سوی شورای نگهبان گرفته نمی‌شود.

وی افزود: بر اساس ماده 21 آیین‌نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری، طول دوره فعالیت هیئت رئیسه و کمیسیون‌ها دو سال است و پس از آن در صحن علنی انتخابات برگزار می‌شود؛ یعنی در یک دوره فعالیت خبرگان، 4 مرتبه انتخابات کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه برگزار می‌شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مردم ما مشکلات دارند و نمایندگان مجلس خبرگان که منتخب همین مردم هستند، با تمام وجودشان مشکلات مردم را حس می‌کنند، آنچه از خبرگان برمی‌آید این است که بگوید مسئولان قدر نجابت مردم را بدانند و برای حل مشکلات از تمام توان خود مایه بگذارند.

آیت‌اللّه خاتمی اظهار داشت: اشرافی‌گری از سوی هرکسی باشد برای کشور سم است اما همه مسئولان را نباید اشرافی ببینیم، مسئولان همراه با مردم را هم ببینیم که شبانه روز در خدمت مردم هستند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *