چرچسوف: این پیروزی به هواداران‌مان تعلق دارد + پورعلی گنجی، بهترین بازیکن آسیا در جام جهانی – آهو نگار

ایسنا: تیم ملی فوتبال روسیه برای دومین بار در تاریخ به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی راه یافت. این تیم در ضربات پنالتی موفق شد اسپانیا را شکست دهد و به جمع ۸ تیم برتر برسد
استانیسلاو چرچسوف سرمربی روسیه بعداز پیروزی تیمش برابر اسپانیا گفت: عملکردمان برابر یکی از بهترین تیم‌های دنیا بی‌نظیر بود. من نمی‌توانم یک بازیکن خاص را نام ببرم. همه از جمله هواداران‌مان در این پیروزی سهم داشتند و من می‌خواهم این موفقیت را به تمام تماشاگران و مردم روسیه تقدیم کنم.

چرچسوف: این پیروزی به هواداران‌مان تعلق دارد

شوروی اولین بار در سال ۱۹۶۶ به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی رسید و بعد از آن روسیه توانست بعد از سال‌ها این موفقیت را تکرار کند. چرچسوف در پایان صحبت خود در پایان صحبت خود که چرا در کنار زمین هنگام ضربات پنالتی آرام بود، گفت: من در کل آدم خونسردی هستم و نمی‌خواستم احساسات خودم را بروز دهم ولی مسئولیت یک کشور را روی خودم حس می‌کردم و خوشحالم که در نهایت توانستیم به مرحله بعد راه یابیم.

ایسنا: تیم ملی فوتبال روسیه برای دومین بار در تاریخ به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی راه یافت. این تیم در ضربات پنالتی موفق شد اسپانیا را شکست دهد و به جمع ۸ تیم برتر برسد.

——————-

ایسنا: مرتضی پورعلی‌گنجی با رای کاربران کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بهترین بازیکن قاره کهن در جام جهانی انتخاب شد
مرتضی پورعلی‌گنجی (ایران)

گاکو شیباساکی (ژاپن)

۵ بازیکن منتخبی هستند که کارشناسان AFC انتخاب کرده‌اند.

چو هیون وو (کره جنوبی)

دانیل ارزانی (استرالیا)

این سایت درباره پورعلی‌گنجی نوشت: این بازیکن مامور مهار مستقیم کریستیانو رونالدو و دیگو کاستا در جام جهانی بود. هیچ مدافعی وظیفه سنگین‌تری نسبت به پورعلی‌گنجی نداشت. با این حال او عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشت. کاستا یک گل شانسی به ثمر رساند و رونالدو هم ۹۰ دقیقه برابر پورعلی‌گنجی ناکام بود.

 از ۵ نماینده حاضر در جام جهانی تنها ژاپن توانست به دور دوم راه پیدا کند. در این بین سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا ۵ بازیکن آسیایی حاضر در جام جهانی را انتخاب کرد و از کاربران خود خواست تا بهترین بازیکن این قاره را در جام جهانی انتخاب کنند که مرتضی پورعلی‌گنجی با ۹۵ درصد آرا، قاطعانه در صدر قرار دارد و انتخاب او به عنوان بهترین بازیکن قاره آسیا در جام جهانی از نظر سایت AFC حتمی است.

ایسنا: مرتضی پورعلی‌گنجی با رای کاربران کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بهترین بازیکن قاره کهن در جام جهانی انتخاب شد.

سلمان فرج (عربستان)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *