تشدید اختلافات در امارات + گریزمان و امیدوار کردن دوباره هواداران بارسلونا – آهو نگار

خبرگزاری فارس: «سلطان بن محمد القاسمی» حاکم شارجه دستور افزایش حقوق کارکنان غیراماراتی به نسبت ۱۰ درصد را صادر کرده است که همین امر موجبات خشم «محمد بن راشد» نخست‌وزیر امارات و حاکم امارت دبی را برانگیخت و به گفته وی حاکم شارجه بدون هماهنگی با دولت این تصمیم را گرفته است
خبرگزاری فارس: «سلطان بن محمد القاسمی» حاکم شارجه دستور افزایش حقوق کارکنان غیراماراتی به نسبت ۱۰ درصد را صادر کرده است که همین امر موجبات خشم «محمد بن راشد» نخست‌وزیر امارات و حاکم امارت دبی را برانگیخت و به گفته وی حاکم شارجه بدون هماهنگی با دولت این تصمیم را گرفته است.

بنا به دستورات خلیفه حاکم امارات سال ۲۰۱۸ به عنوان «سال زاید» نام‌گذاری شده و به مدت یک ماه پاداشی برای همه کارکنان اماراتی در دستگاه‌ها و ادارات دولتی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی پرداخت شد که حداقل مبلغ آن پنج‌هزار درهم و حداکثر آن نیز پنجاه هزار درهم بود اما حاکم شارجه به دلیل آنکه شمار زیادی از کارکنان غیراماراتی (اتباع خارجی) مقیم این امارت هستند و به دلیل پایین بودن دستمزد آنها و افزایش قیمت کالاها و مالیات‌های جدید، به میزان ۱۰ درصد حقوق آنها را افزایش داده است.

بروز این اختلافات باعث شد که نمایندگان امارت شارجه در نشست اخیر هیأت وزیران که به ریاست محمد بن راشد برگزار شد، حضور نداشته باشند در حالیکه برخی مسئولان دولتی امارات طی چند روز گذشته در تلاش بودند تا مشکل دو طرف را حل کنند اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

طبق گزارش وبگاه «متابعات» یمن، تحلیلگران معتقدند که حاکم شارجه از مشارکت امارات به جنگ یمن و حمایت از عربستان ناراضی است و تصمیمات ابوظبی را مانعی بر سر راه توسعه اقتصادی امارات می‌داند و هر از گاهی عدم رضایت خود از روند کنونی را اعلام می‌کند.

——————-

ورزش سه: امروز نشریه ABC ادعا کرد که گریزمان به مسئولان اتلتیکو اعلام کرده است که به پیشنهاد بارسا پاسخ منفی داده است
به این ترتیب مسئولان و هواداران بارسا می توانند همچنان به جذب ستاره فرانسوی اتلتیکو امیدوار باشند.

گریزمان و امیدوار کردن دوباره هواداران بارسلونا

همچنین خبری دیگر در همین زمینه منتشر شد مبنی بر اینکه اطرافیان گریزمان اعلام کرده اند که او در اتلتیکو ماندنی شده و به بارسا نخواهد رفت.

ورزش سه: امروز نشریه ABC ادعا کرد که گریزمان به مسئولان اتلتیکو اعلام کرده است که به پیشنهاد بارسا پاسخ منفی داده است.

در واکنش به این دو خبر، نشریه اکیپ ساعتی پیش به نقل از نزدیکان گریزمان گزارش داد که او هنوز هیچ تصمیم روشنی در مورد آینده اش نگرفته است.

در این گزارش آمده است:« تا به این لحظه، آنتوان هیچ تصمیمی در مورد آینده خود نگرفته است و همچنین بر خلاف تمام آنچه که در ماه های اخیر ادعا شده، او هیچ قولی هم به بارسلونا نداده است. هنوز هم مشخص نیست که او قبل از جام جهانی تصمیم قطعی خود را خواهد گرفت یا خیر.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *