حقوق کارمندان از چه زمانی افزایش می‌یابد؟ + مهمترین نقطه ضعف صدا و سیما چیست؟ – آهو نگار

خبرگزاری تسنیم: زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت مشخص شد.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب استفساریه مجلس درباره افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان دولت در سال‌جاری، گفت: چندی پیش اختلافی میان دولت و مجلس بر سر میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال‌جاری ایجاد شد که با تصویب استفساریه‌ و تأیید آن از سوی شورای نگهبان این اختلاف‌نظر برطرف شد
خبرگزاری تسنیم: زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت مشخص شد.

وی افزود: آقای لاریجانی رئیس مجلس، هفته گذشته مصوبه مجلس مبنی بر افزایش حداقل 20 درصدی حقوق کارکنان دولت در سالجاری را، برای اجرا به دولت ابلاغ کرد که براساس آن دولت موظف شده است مابه‌التفاوت افزایش 20 درصدی حقوق‌ها را تا پایان خرداد واریز کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به جزئیات افزایش 20 درصدی نزولی پلکانی حقوق کارمندان دولت در سالجاری، اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس در جزء(1) بند (الف) تبصره (12) لایحه بودجه 97، حقوق کارکنان دولت در سالجاری از از صفر تا 20 درصد افزایش می‌یابد، به نحوی که آن دسته از کارکنان دولت که حقوق‌شان کمتر از حداقل دستمزد است، 20 درصد و آنهایی هم که حقوق‌شان بیشتر از حداقل دستمزد است، کمتر از 20 درصد افزایش می‌یابد، اما سقف افزایش حقوق، 20 درصد تعیین شده است.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب استفساریه مجلس درباره افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان دولت در سال‌جاری، گفت: چندی پیش اختلافی میان دولت و مجلس بر سر میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال‌جاری ایجاد شد که با تصویب استفساریه‌ و تأیید آن از سوی شورای نگهبان این اختلاف‌نظر برطرف شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طبق اطلاعی که کسب کرده‌‌ام، مابه‌التفاوت افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان دولت در سال‌جاری نهایتا تا پایان خرداد واریز می‌شود.

——————-

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: مهمترین نقطه ضعف صداوسیما، یکجانبه‌نگری است.

قاسم میرزایی نیکو در رابطه با بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از دانشجویان و انتقاد نسبت به مدیریت فعلی و گذشته سازمان صداوسیما، بیان کرد: آنچه که مسلم است سازمان صداوسیما یا تلویزیون نمی‌تواند خواسته‌های مردم را تامین کند، بنابراین گرایش مردم به شبکه‌های خارجی افزایش می یابد
قاسم میرزایی نیکو در رابطه با بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از دانشجویان و انتقاد نسبت به مدیریت فعلی و گذشته سازمان صداوسیما، بیان کرد: آنچه که مسلم است سازمان صداوسیما یا تلویزیون نمی‌تواند خواسته‌های مردم را تامین کند، بنابراین گرایش مردم به شبکه‌های خارجی افزایش می یابد.

نماینده مردم دماوند در مجلس، ادامه داد: از دیگر انتقاداتی که نسبت به صداوسیما وارد است در رابطه با محتوای برنامه‌ها و خطوطی است که به صورت جانبداری مشاهده می‌شود.

میرزایی نیکو افزود: مهم‌ترین نقطه ضعف صداوسیما،‌ یکجانبه‌نگری و توجه نکردن به مردم است. موازی‌کاری با صداوسیما نتیجه خوبی خواهد داشت و اشتغال بزرگی ایجاد خواهد کرد.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: مهمترین نقطه ضعف صداوسیما، یکجانبه‌نگری است.

وی در ادامه گفت: سازمان صداوسیما نیاز به یک بازنگری دارد و باید از انحصارگری خارج شود. صداوسیما برای رشد خود نیاز به یک رقیب دارد. به عنوان مثال دولت و احزاب شناخته شده باید اجازه داشتن یک شبکه را داشته باشند. این شبکه‌ها نیز مانند روزنامه‌ها خطوطی داشته و ملزم به رعایت این خطوط شوند. از این طریق می‌توان با کمترین هزینه و پرسنل وضعیت را تغییر داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *