«اون»: متعهد به خلع سلاح هسته‌ای هستیم + تحریم‌های سودان جنوبی تمدید شد – آهو نگار

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری رسمی کره شمالی بامداد جمعه گزارش داد که «کیم جونگ اون» رهبر این کشور در دیدار با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، از تعهد خود برای خلع شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای سخن گفته است
دیدار کیم و لاوروف در سایه بهبود روابط با پیونگ یانگ و کاهش تنش‌ها در منطقه صورت گرفته است.

این رسانه پس از دیدار مقام‍‌های دو کشور نوشت: کیم گفت که تمایل جمهوری دمکراتیک خلق کره برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره، همچنان به قوت خود باقی مانده و تغییری نکرده است.

رهبر کره شمالی در ادامه قرار است پس از ماه‌ها گمانه‌زنی، 12 ژوئن (22 خرداد) با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در سنگاپور دیدار و گفت و گو کند.

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری رسمی کره شمالی بامداد جمعه گزارش داد که «کیم جونگ اون» رهبر این کشور در دیدار با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، از تعهد خود برای خلع شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای سخن گفته است.

رهبر کره شمالی ابراز امیدواری کرده است که اختلاف‌ها طی فرآیندی «گام به گام» کاهش یافته و راه حل‌‌ مشکلات با بهره‌گیری از «گفت وگوهای سازنده و ثمربخش» به دست آید.

——————-

خبرگزاری مهر: شورای امنیت سازمان ملل متحد با نسخه اصلاح شده قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید برخی از تحریم‌های کشور آفریقایی سودان موافقت کرد
بر اساس این گزارش، اعضای شورای امنیت سازمان ملل با ۹ رای موافق در برابر ۶ رای ممتنع با قطعنامه تمدید ۴۵ روزه تحریم‌های سودان جنوبی تا اواسط جولای (اواخر تیر) موافقت کردند.

وزیر دفاع سودان جنوبی، فرمانده سابق ارتش، وزیر اطلاع رسانی و قائم مقام امور دفاعی لجستیک در ارتش سودان جنوبی از جمله افرادی هستند که در معرض تحریم توقیف دارایی و ممنوعیت سفر سازمان ملل قرار دارند.

سودان جنوبی که از سال ۲۰۱۳ میلادی بعد از برگزاری همه پرسی در سال ۲۰۱۱ از سودان جدا شده است از جنگ داخلی میان نیروهای دولتی و مخالفان مسلح رنج می برد و توافق صلحی که در سال ۲۰۱۵ امضا شد منجر به پایان این درگیری ها نشد.

خبرگزاری مهر: شورای امنیت سازمان ملل متحد با نسخه اصلاح شده قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید برخی از تحریم‌های کشور آفریقایی سودان موافقت کرد.

همچنین اعلام شد در صورت توقف درگیری در این کشور تا ۳۰ ژوئن، اعمال ممنوعیت سفر و توقیف دارایی‌های ۶ تن از شخصیت‌های سودان جنوبی بررسی خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *