خروج آمریکا از برجام تأثیری روی ایران نخواهد داشت + بوئینگ: با دولت آمریکا مشورت می‌کنیم – آهو نگار

خبرگزاری مهر: مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار ، با اشاره به نطق رئیس جمهور آمریکا درباره برجام اظهار داشت: علی القاعده با خروج آمریکایی ها از برجام، جمهوری اسلامی هم باید از آن خارج شود، منتهی خروج آمریکا از این قرارداد، روی کشور ما تاثیر مثبتی خواهد داشت
وی افزود: باید ببینیم در این مدتی که آمریکا از برجام خارج نشد، چه منافعی برای کشور ما داشت؟ رئیس کل بانک مرکزی گفت که «تقریبا هیچ» تاثیری نداشته است و آقای ظریف هم گفت، آمریکا به روح و جسم برجام پایبند نبوده است؛ بنابراین، عدم حضور آمریکا در برجام، تاثیری روی ایران نخواهد داشت.

این فعال رسانه‌ای تاکید کرد: آمریکا با خروج از برجام، لطف بزرگی را در حق ملت ایران کرده است؛ چراکه تکلیف را یک سره کرده است.

خبرگزاری مهر: مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار ، با اشاره به نطق رئیس جمهور آمریکا درباره برجام اظهار داشت: علی القاعده با خروج آمریکایی ها از برجام، جمهوری اسلامی هم باید از آن خارج شود، منتهی خروج آمریکا از این قرارداد، روی کشور ما تاثیر مثبتی خواهد داشت.

فضائلی تصریح کرد: یکی از خسارت‌های سنگینی که از قِبَل حضور اسمی آمریکا در برجام، بر کشور ما وارد شد، معلق نگه داشتن کشور و موکول کردن تصمیمات به موضع رئیس جمهور آمریکا – اینکه برجام را تمدید می کند یا خیر – بود.

——————-

خبرگزاری مهر: به نقل ار سی‌ان‌بی‌سی، روز سه‌شنبه ترامپ اعلام کرد که از توافق هسته‌ای ایران خارج می‌شود و با این حرکت قرارداد چندین میلیارد دلاری ترامپ برای فروش هواپیمای تجاری به ایران را به خطر انداخت
بوئینگ اعلام کرده است که توافقات با ایران را در دفتر سفارشات خود ثبت نکرده است، بنابراین تعداد تولید رسمی آن بدون تغییر خواهد ماند.

بزرگترین شرکت هوافضای جهان، بوئینگ، توافقاتی برای فروش هواپیمای جت به شرکت‌های هواپیمایی ایران داشت که طبق لیست قیمت‌های اعلام شده توسط این شرکت، ارزش این قراردادها بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار بود. هرچند تعداد هواپیماهایی که در این توافقات باید تحویل داده می‌شد، در مقایسه با کل سفارشاتی که بوئینگ دریافت کرده است، عدد زیادی نیست. بوئینگ ربع اول امسال را با تولید بیش از ۵۸۰۰ هواپیما آغاز کرده است که در این میان ۴۶۰۰ فروند از آنها جت‌های ۷۳۷ هستند.

بعد از سخنان ترامپ، سهام بوئینگ ۰.۶ درصد افت کرد.

خبرگزاری مهر: به نقل ار سی‌ان‌بی‌سی، روز سه‌شنبه ترامپ اعلام کرد که از توافق هسته‌ای ایران خارج می‌شود و با این حرکت قرارداد چندین میلیارد دلاری ترامپ برای فروش هواپیمای تجاری به ایران را به خطر انداخت.

بوئینگ در بیانیه رسمی خود اعلام کرد: به دنبال بیانات امروز رییس‌جمهور، ما برای گام‌های بعدی، با دولت آمریکا مشورت خواهیم کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *