واکنش بازار‌های جهانی به سخنان ترامپ – آهو نگار

خبرگزاری مهر: بیانیه ترامپ برای خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران موجب بی‌میلی سرمایه‌گذاران به مبادله شد و به تبع آن اکثر شاخص‌های سهام آسیایی افت کردند
در بازار ارز روز چهارشنبه، یورو رکورد سقوط خود در سال ۲۰۱۸ را شکست، چراکه با احتمال بالا رفتن نرخ بهره، سرمایه‌گذاران بیشتری روی بالا رفتن قیمت دار حساب باز کرده‌اند.

سهام اس‌اندپی/ای‌اس‌اکس ۲۰۰ استرالیا، ۰.۱۷ درصد رشد کرد. این درحالیست که سقوط زیرشاخص سنگین‌وزن مالی با رشد بخش‌های دیگر، به ویژه انرژی، خنثی شد.

بازارهای سرزمین اصلی اندکی افت کردند. کامپوزیت شانگهای ۰.۲۱ درصد پایین آمد و کامپوزیت شن‌زن هم همین مقدار پایین آمد.

یورو با ۰.۳ درصد افت به نرخ ۱.۱۸۲۸ دلار رسید و میزان افت امسال خود را به ۱.۴ درصد رساند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپن ام‌اس‌سی‌آی، ۰.۱۳ درصد پایین آمد.

نیکی ژاپن ۰.۳۷ درصد افت کرد و اکثر زیر شاخص‌ها در منطقه منفی قرار گرفتند، اما بخش‌های نفت و معدن‌کاری، بالاتر رفتند. کوسپی کره‌جنوبی، ۰.۱۴ درصد افت کردند. علی‌رغم افت کلی این شاخص، بخش‌های سوخت و پالایشگاهی سود کردند.

شاخص‌های بازار بزرگ سهام چین، نتوانستند جهت مشخصی پیدا کنند و بالا و پایین شدند. شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ حول خط صاف بالا و پایین شدند. در این شرایط هم زیرشاخص انرژی توانست ۱.۴۹ درصد جهش کند.

در برابر ین دلار ۰.۶ درصد جهش کرد و به نرخ ۱۰۹.۷۴ ین رسید. قبل از اعلام تصمیم ترامپ در باره توافق هسته‌ای، دلار افت کرده بود.

شاخص دلار در برابر ۶ ارز برتر جهان ۰.۳ درصد بالا رفت و به ۹۳.۳۷۷ واحد رسید.

خبرگزاری مهر: بیانیه ترامپ برای خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران موجب بی‌میلی سرمایه‌گذاران به مبادله شد و به تبع آن اکثر شاخص‌های سهام آسیایی افت کردند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *