شروع فعالیت ویروس باج گیر «آیرون» + مهابادی: قلعه‌نویی «گربه سیاه» استقلال نیست – آهو نگار

خبرگزاری مهر: مرکز ماهر از مشاهده و رصد باج افزار آیرون (Iron) در فضای سایبری خبر داد که پس از رمزگذاری فایل ها، از قربانیان تقاضای بیت کوین می کند
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای در پی مشاهده و رصد فضای سایبری از شروع فعالیت باج افزار Iron خبر داد.

خبرگزاری مهر: مرکز ماهر از مشاهده و رصد باج افزار آیرون (Iron) در فضای سایبری خبر داد که پس از رمزگذاری فایل ها، از قربانیان تقاضای بیت کوین می کند.

باج افزار Maktub Locker : در طراحی پرتال پرداخت باج و پیغام باج‌خواهی

مرکز ماهر تاکید کرد: «پس از تحلیل و بررسی باج افزار مذکور، آنچه برای ما واضح است، این است که باج‌افزار Iron در طراحی و توسعه، حداقل از سه خانواده باج افزارهای مختلف کپی برداری کرده است.»

این باج‌افزار به نام‌های Iron Locker و Iron Unlocker نیز شناخته می‌شود.

باج‌افزار DMA Locker : در پرتال رمزگشایی فایل ها

بررسی ها نشان می دهد فعالیت این ویروس باج گیر در ابتدای ماه آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی شروع شده و به نظر می رسد تمرکز آن بیشتر روی کاربران انگلیسی زبان است.

باج افزار Satan : در نوع فایل های مورد هدف

طبق یافته های مرکز ماهر، باج افزار آیرون همانند اکثر باج افزارها، پس از رمزگذاری فایل ها، از قربانیان تقاضای بیت کوین می کند.

این خانواده ها به ترتیب زیر هستند:

——————-

خبرگزاری میزان: داوود مهابادی در خصوص بازی شب گذشته استقلال مقابل ذوب‌آهن در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهارداشت: روند بازی به نفع استقلال بود و می‌توانست حداقل به دو گل برسد
مهابادی درباره بازی برگشت در تهران خاطرنشان کرد: مطمئنا ذوب‌آهن این بازی را با هدف گل زدن به میدان می‌آید و همین کار را برای استقلال سخت می‌کند. اما اگر تیام و ابراهیمی به بازی برسند و با توجه به حمایت هواداران من شانس صعود را برای استقلال بیشتر می‌دانم.

خبرگزاری میزان: داوود مهابادی در خصوص بازی شب گذشته استقلال مقابل ذوب‌آهن در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهارداشت: روند بازی به نفع استقلال بود و می‌توانست حداقل به دو گل برسد. باید گفت که اگر رشید مظاهری و تیر دروازه نبود قطعا استقلال برنده این بازی بود.
وی ادامه داد: در نیمه دوم بازی کمی تعادل پیدا کرد و سید مهدی رحمتی در چند صحنه با واکنش‌های خوبش استقلال را نجات داد، اما از آنجا که تیم‌های قلعه‌نویی از راه‌های مختلف حمله می‌کنند توانستند از یک اوت دستی خطای پنالتی بگیرند.

کارشناس فوتبال کشورمان درباره مصاف‌های استقلال و قلعه ‌ویی گفت: قلعه نویی همیشه مقابل استقلال به نتایج خوبی رسیده، اما این درست نیست که بگوییم او گربه سیاه استقلال است، ذوب‌آهن یک تیم با شخصیت است که در لیگ برتر هم توانسته در رده دوم قرار بگیرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *