بشار رسن: بازی با ایران برای هر تیمی سخت است – آهو نگار

خبرگزاری میزان: بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس پیش از این با تیم نیروی هوایی عراق سابقه قهرمانی در لیگ این کشور را همچنین مسابقات AFC کاپ آسیا را در دارد
مهمترین موضوع موفقیت تیم است و فرقی نمی‌کند که چه کسی در زمین بازی می‌کند. همه یک هدف داریم که در حال حاضر آنهم قهرمانی در آسیا است. من هم تلاش می‌کنم تا در بهترین شرایط خودم قرار داشته باشم تا هر زمان که مربی صلاح دانست برای تیم مفید باشم.

فعلا تمرکزمان روی لیگ قهرمانان آسیا است. البته این را بگویم که منتظر این بازی بودیم و خوشحالیم که زودتر برابر استقلال به میدان می‌رویم.

هدف ما از همان ابتدا موفقیت در آسیا بود و حالا که لیگ تمام شده تمام تمرکزمان روی لیگ قهرمانان است تا امسال در این رقابت‌ها هم قهرمان شویم.

حالا این هافبک می‌گوید که می‌خواهد با پرسپولیس هم به قهرمانی این بار در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برسد.

*در چند بازی اخیر از ترکیب اصلی دور ماندی این موضوع برایت سخت نیست؟

خبرگزاری میزان: بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس پیش از این با تیم نیروی هوایی عراق سابقه قهرمانی در لیگ این کشور را همچنین مسابقات AFC کاپ آسیا را در دارد.

*در تیم قبلی‌ات هم افتخارات مشابهی با پرسپولیس کسب کردی.

*لیگی که تمام شد برای تو چطور بود؟

به هرحال پرسپولیس قوی‌ترین تیم ایران است و از همان ابتدا هم معلوم بود با توجه به روندی که داریم می‌توانیم در لیگ قهرمان شویم. خوشبختانه این اتفاق رخ داد و باز هم تیم ما قهرمان لیگ شد.

*پرسپولیس قهرمان لیگ ایران شد، این قهرمانی چطور به‌دست آمد؟

همینطور است. در لیگ عراق با نیروی هوایی قهرمان شدم و در AFC کاپ هم با نیروی هوایی به قهرمانی رسیده‌ام حالا که با پرسپولیس قهرمان لیگ شده‌ام به دنبال دومین قهرمانی در آسیا البته این بار در لیگ قهرمانان هستم.

در مجموع فصل خوبی را در پرسپولیس گذراندم. هنگامی که به این تیم آمدم فضای خوبی در تیم حاکم بود و با بازیکنان هم خیلی زود دوست شدم. همه در پرسپولس هم دل بودند و همین اتحاد میان هوادارن به اعتقادم یکی از عوامل اصلی قهرمانی بود.

ایران تیم قدرتمندی است و مطمئنا بازی مقابل این تیم برای هر تیمی دشوار است. تیم ما بازیکنان خوبی دارد و هدفمان قهرمانی در آسیا است و این موضوع برای تیم ما دور از دسترس نیست. تلاش می‌کنیم تا بتوانیم تا پایان این رقابت‌ها موفق عمل کنیم.

ابتدا این را بگویم که هیج حریف آسانی در لیگ قهرمانان وجود ندارد و همه تیم‌ها قدرتمند هستند. الجزیره در مرحله گروهی نتایج خوبی کسب کرده و حالا باید مقابل پرسپولیس قرار بگیرد و ما هم با تمام قوا به میدان می‌رویم تا برای رسیدن به هدفمان الجزیره را شکست دهیم. همچنین در بازی برگشت در حضور هوادارانمان جشن صعود به دور بعد را بگیریم. هدف ما قهرمانی در آسیا است و فرقی نمی‌کند که با کدام حریف بازی داریم در همه بازی‌ها باید پیروز باشیم.

*تقابل با ایران را در این بازی‌ها چطور می‌بینی؟

نمی‌توان گفت که در گروه آسانی قرار داریم چرا که ایران به عنوان یکی از تیم‌های قدرتمند آسیا و همچنین یکی از نمایندگان قاره آسیا در جام جهانی در گروه ما حضور دارد. از طرفی فوتبال در کشورهای دیگر مانند ویتنام و یمن هم در این چند سال پیشرفت زیادی داشته است اما تیم ما و ایران به احتمال فراوان به دور بعد صعود خواهیم کرد.

*پرسپولیس در سوپرجام باید برابر استقلال به میدان برود. این بازی را چگونه می‌بینی؟

بشار رسن در مورد قهرمانی سرخپوشان در لیگ برتر، بازی‌های حساس پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا و همگروهی ایران و عراق صحبت‌های زیرا را انجام داد:

*بازی با الجزیره را چطور می‌بینی آیا این تیم رقیبی است که بتواند پرسپولیس را آزار دهد؟

*فکر می‌کردی در پرسپولیس بتوانی خیلی زود به ترکیب اصلی برسی؟

می‌دانستم که پرسپولیس از بازیکنان خیلی خوبی تشکیل شده و تیم قدرتمندی است و قطعاً برای رسیدن به ترکیب باید سخت تلاش می‌کردم، خوشبختانه نظر برانکو روی من مثبت بود.

*تیم ملی عراق در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا با ایران، ویتنام و یمن همگروه شد. این موضوع را چطور می‌بینی؟

*شرایط پرسپولیس در آستانه بازی حساس با الجزیره چطور است؟

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *