کشف آلیاژی برای ساخت ابررایانه‌های فوق سریع + تب و تاب انتخابات عراق در جنوب تهران! – آهو نگار

خبرگزاری مهر: پژوهشگران دانشگاه کلورادو ماده ای را کشف کرده اند که در شرایط دمایی متفاوت به خوبی کار کرده و تولید ابررایانه های فوق سریع را تسهیل می کند
خبرگزاری مهر: پژوهشگران دانشگاه کلورادو ماده ای را کشف کرده اند که در شرایط دمایی متفاوت به خوبی کار کرده و تولید ابررایانه های فوق سریع را تسهیل می کند.

کشف آلیاژی برای ساخت ابررایانه‌های فوق سریع

لایه رنیوم این آلیاژ در بین لایه هایی از طلا قرار گرفته که ضخامت آن تنها به اندازه یک هزارم قطر موی انسان است. محققان دانشگاه کلورادو نتیجه بررسی های خود را بسیار هیجان انگیز توصیف کرده و مدعی شده اند با استفاده از این آلیاژ می توان در آینده ابررایانه هایی تولید کرد که سرعت پردازش توسط آنها مافوق تصور خواهد بود.

آلیاژ جدید در برابر گرمای شدید محیط مقاومت بالایی دارد و یک ابرهادی محسوب می شود که مقاومت الکتریکی آن در برابر عبور برق در حد صفر می باشد.

پژوهشگران امیدوارند در آینده ای نه چندان دور قادر به تولید یک ابررایانه قدرتمند با استفاده از این آلیاژ باشند.

ماده یادشده یک آلیاژ است که یک لایه بسیار نازک از رنیوم، یکی از مواد تشکیل دهنده آن محسوب می شود. رنیوم فلزی نقره ای رنگ است که یکی از بالاترین نقاط ذوب را در میان فلزات موجود در جدول مندلیف دارد.

——————-

فرارو: شاید بسیاری از اهالی تهران خبر نداشته باشند که در فاصله‌ای نه‌چندان دور از پایتخت ایران، «عراقی» کوچک قرار دارد؛ عراقی که اگرچه تنها 4دهه از آغاز قصه‌ آن می‌گذرد اما به گواه ساکنانش به بخشی مهم از هویت تهران و شهر ری تبدیل شده است
تب و تاب انتخابات عراق در جنوب تهران!

کافی است چند لحظه از ورود شما به بلوار قدس در محله دولت آباد بگذرد تا احساس کنید در یکی از خیابان‌های بغداد قدم می‌زنید. دیوارنوشته‌های عربی، تابلوی مغازه‌ها، اسامی و سبک تزئین حسینیه‌ها، لباس‌ها و حتی صدای گفت‌وگوهای مردم نیز به عربی است.

فرارو: شاید بسیاری از اهالی تهران خبر نداشته باشند که در فاصله‌ای نه‌چندان دور از پایتخت ایران، «عراقی» کوچک قرار دارد؛ عراقی که اگرچه تنها 4دهه از آغاز قصه‌ آن می‌گذرد اما به گواه ساکنانش به بخشی مهم از هویت تهران و شهر ری تبدیل شده است.

فضایی که نشان‌دهنده رقابت مهم‌ترین جریان‌های شیعی سیاسی این کشور، در روزهای منتهی به انتخابات مهم پارلمانی عراق است؛ انتخاباتی که 22 اردیبهشت برگزار می‌شود.

تصاویر و بنرهای متعدد چهره‌های بارز این جریانات، از نوری مالکی و حنان الفتلاوی گرفته تا حیدر العبادی، هادی العامری و… نشان می‌دهد شهروندان عراق کوچک جنوب تهران به‌طور جدی مسائل سیاسی کشورشان را دنبال می‌کنند.

اگر این روزها راهی دولت آباد شوید، علاوه بر المان‌های عربی این منطقه، فضای انتخاباتی حاکم بر آن نیز توجه شما را جلب خواهد کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *