نتانیاهو دوباره با پوتین دیدار می‌کند – آهو نگار

خبرگزاری فارس: کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز شنبه از برنامه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم برای سفر به مسکو، پایتخت روسیه، خبر داد
بنا بر این گزارش، وی قرار است در این سفر که روز چهارشنبه این هفته انجام می‌شود، با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه دیدار و درباره «تحولات خاورمیانه» گفت‌وگو کند.

خبرگزاری فارس: کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز شنبه از برنامه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم برای سفر به مسکو، پایتخت روسیه، خبر داد.

در یکی از آخرین نمونه‌های تنش در روابط رژیم صهیونیستی و روسیه، پس از حمله صهیونیست‌ها به پایگاه نظامی «تی-۴» سوریه که به شهادت چند ایرانی منجر شد، سخنگوی وزارت خارجه روسیه از این اقدام انتقاد کرده، آن را عامل بی‌ثباتی خواند و گفت این حمله با پیشروی گروه‌های تروریستی در سوریه همزمان شده است.

در دو سال گذشته نتانیاهو چندین بار به مسکو سفر و با پوتین گفت‌وگو کرده است. محور عمده این سفرها بحران سوریه و پرونده هسته‌ای ایران بوده است. سفر این هفته نتانیاهو نیز در آستانه تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره خروج از توافق هسته‌ای با ایران یا ماندن در این توافق انجام می‌شود. نتانیاهو هفته گذشته در یک نمایش تلویزیونی ایران را به «دروغگویی» متهم کرد و گفت برجام «بر پایه دروغ بنا شده است.»

این دیدار در حالی انجام می‌شود که روابط تل‌آویو-مسکو در هفته‌های گذشته تحت تأثیر حملات هوایی و موشکی چندباره رژیم صهیونیستی به مناطق مختلفی از سوریه، قرار گرفته است.

در همین حال، رژیم صهیونیستی هم از احتمال فروش سامانه دفاعی «اس-۳۰۰» به سوریه ابراز نگرانی کرده است. «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هفته گذشته گفت مسکو باید تضمین دهد که این سامانه «آزادی عمل اسرائیل در آسمان سوریه» را محدود نمی‌کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *