حمله صهیونیست‌ها به پورتمن + دلایل توقف پیش فروش یک ماهه سکه – آهو نگار

خبرگزاری تسنیم: حزب لیکود اسرائیل که همراه متحدانش اکثریت کنست رژیم صهیونیستی را در اختیار دارد، از ناتالی پورتمن بازیگر هالیوود که از حضور در مراسم جشنی در قدس اشغالی و دریافت جایزه یک میلیون دلاری جنسیس به خاطر مخالفت با کابینه نتانیاهو خودداری کرد، به‌شدت انتقاد کرد

خبرگزاری تسنیم: حزب لیکود اسرائیل که همراه متحدانش اکثریت کنست رژیم صهیونیستی را در اختیار دارد، از ناتالی پورتمن بازیگر هالیوود که از حضور در مراسم جشنی در قدس اشغالی و دریافت جایزه یک میلیون دلاری جنسیس به خاطر مخالفت با کابینه نتانیاهو خودداری کرد، به‌شدت انتقاد کرد.

این حزب در بخش دیگری از بیانیه خود آورده است: پورتمن درباره حقوق بشر سخن می‌گوید، اما در جشنواره‌هایی در کشور‌هایی شرکت می‌کند که فیلم‌ها را سانسور می‌کنند و سابقه حقوق بشر آنها بسیار بدتر از اسرائیل است. پورتمن پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود به خاطر سخنرانی نتانیاهو، از حضور در این مراسم و دریافت جایزه صهیونیست‌ها خودداری می‌کند.

حمله صهیونیست‌ها به پورتمن

در این بیانیه آمده است: ناتالی پورتمن درباره دموکراسی سخن می‌گوید در حالی که وی از سازمان V۱۵ حمایت کرده است، [سازمانی] که از طریق تأمین خارجی دولت‌های خارجی تلاش داشته است تا انتخابات دموکراتیک در اسرائیل را مختل کند.

در بیانیه حزب لیکود، که نتانیاهو ریاست آن را به‌عهده دارد، اقدام این بازیگر هالیوودی به مثابه ریاکاری توصیف شده است.

——————-

خبرگزاری مهر: دبیرکل بانک مرکزی با بیان اینکه جلسات حراج بابت جلوگیری از برخی سواستفاده ها متوقف شد، گفت: برخی در حراج ها نرخ بالاتر از بازار ارایه می کردند
وی درباره حراج سکه و علت توقف آن توضیح داد: در جلسات حراجی چون در یک نقطه جلسه حراج برگزار می شود، چند نفر قیمت سازی می کردند و بعضاً سکه ها با قیمت بالاتر از بازار فروخته می شد.

دبیر کل بانک مرکزی اظهار داشت: با برنامه ای که بانک مرکزی دارد و عرضه سکه های پیش فروش شده، به تدریج قیمت مسکوکات طلا در بازار کاهش می یابد.

محمود احمدی در جمع خبرنگاران از پیش فروش ٥میلیون قطعه سکه در طرح بانک مرکزی خبر داد و گفت: از این تعداد سکه، سهم سررسیدهای یک ماهه یک میلیون قطعه بود و چهار میلیون دیگر به سررسیدهای بالاتر اختصاص دارد.

خبرگزاری مهر: دبیرکل بانک مرکزی با بیان اینکه جلسات حراج بابت جلوگیری از برخی سواستفاده ها متوقف شد، گفت: برخی در حراج ها نرخ بالاتر از بازار ارایه می کردند.

البته مواردی وجود داشته که بسته ۱۰۰ تایی سکه را بالاتر از نرخ بازار خرید و از این رو برای جلوگیری از سوء استفاده ها، جلسات حراج لغو شد.

دبیرکل بانک مرکزی در خصوص علت توقف پیش فروش سکه در سررسیدهای یک و سه ماهه افزود: توان ضرب سکه برای پاسخگویی به تقاضا دلیل توقف بوده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *