واکنش مسکو به تحریم مقامات روسی توسط آمریکا – آهو نگار

 خبرگزاری مهر به نقل از تاس نوشت: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد به تحریم های تازه آمریکا علیه شرکت ها و مقامات ارشد روسیه قاطعانه پاسخ خواهد داد
گزارش ها حاکی است که هفت تن از کسانی که روز جمعه از سوی آمریکا مورد تحریم قرار گرفتند، بازرگانان بین‌المللی به شمار می‌روند و جزء «حلقه پیرامون» پوتین هستند.

وزارت امور خارجه روسیه می گوید، تحریم های تازه آمریکا شرکت هایی را هدف قرار داده است که رابطه تجاری گسترده و طولانی با آمریکا داشته اند.

آمریکا دیروز جمعه اعلام کرد که به دلیل «اقدامات شرورانه» دولت روسیه، ۲۴ مقام و چهره متنفذ این کشور را تحریم کرده است.

براساس این تحریم ها، دارایی ها و اموال این افراد و شرکت ها در آمریکا مسدود خواهد شد و شهروندان آمریکا اجازه همکاری و معامله تجاری با آنها را ندارند.

این قانون که تابستان گذشته تصویب شد،‌ به دولت آمریکا اجازه می دهد روسیه را به دلیل الحاق کریمه به خاک خود، حمایت از بشار اسد در جنگ سوریه و همچنین دخالت احتمالی این کشور در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا مورد تحریم قرار دهد.

اولگ دریپاسکا،‌ غول صنعت آلومینیوم در روسیه و آلکسی میلر، مدیر شرکت نفت و گاز گازپروم از جمله کسانی هستند که مورد تحریم قرار گرفته اند.

علاوه بر این هفت تن، ۱۲ شرکت متعلق به آنها و نیز ۱۷ مقام ارشد روس هم در فهرست تحریم‌های جدید قرار دارند و علاوه بر این دو شرکت روسی دیگر هم تحریم شده‌اند.

 خبرگزاری مهر به نقل از تاس نوشت: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد به تحریم های تازه آمریکا علیه شرکت ها و مقامات ارشد روسیه قاطعانه پاسخ خواهد داد. این وزارتخانه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ما اقدامات کنونی و هر حمله ضد روسی دیگر را بدون پاسخ سخت نخواهیم گذاشت. اما مایل هستیم به واشنگتن توصیه کنیم، این توهم که می تواند با ما به زبان تحریم سخن بگوید را کنار بگذارد. فشارها باعث تغییر رویکرد روسیه نخواهد شد و تحریم ها تنها موجب اتحاد بیشتر جامعه روسیه خواهد شد.

در همین زمینه، وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که تحریم های تازه به دلیل اقدامات شرورانه روسیه از جمله رویکرد این کشور در اواکراین، حمایت از حکومت بشار اسد در جنگ سوریه و تلاش برای ضربه زدن به دموکراسی در غرب اعمال شده است.

تحریم‌های اخیر که آمریکا علیه مسکو و نزدیکان ولادیمیر پوتین وضع کرده است بر اساس«قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم ها» یا «کاتسا» است.

چهره های متنفذی که روز جمعه در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفتند به حمایت از تلاش های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور، برای ضربه زدن به دموکراسی‌های غربی متهم شده اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *