سرگردانی پرسپولیسی‌ها در فرودگاه + یک هکتار از پارک ملی کرخه در آتش سوخت – آهو نگار

 خبرگزاری تسنیم: کاروان پرسپولیس که قرار بود ساعت یک بامداد امروز (سه‌شنبه) ازبکستان را به مقصد تهران ترک کند به خاطر مشکلات فنی پیش آمده در فرودگاه شهر قارشی همچنان در این محل سرگردان هستند و شاید ناچار به ماندن در شهر قارشی شوند
با هماهنگی به وجود آمده با مسئولان باشگاه نسف قارشی اعضای تیم پرسپولیس در صورت انجام نشدن پروازشان در هتل هایوت شهر قارشی اقامت پیدا کرده و فردا یک جلسه تمرین ریکاوری هم در این شهر خواهند داشت.

پرسپولیسی‌ها که با پرواز چارتر راهی ازبکستان شده بودند به دنبال این هستند که اگر در ازبکستان ماندند از همان‌جا راهی مشهد شده و روز شنبه هفته آینده به مصاف پدیده بروند.

 خبرگزاری تسنیم: کاروان پرسپولیس که قرار بود ساعت یک بامداد امروز (سه‌شنبه) ازبکستان را به مقصد تهران ترک کند به خاطر مشکلات فنی پیش آمده در فرودگاه شهر قارشی همچنان در این محل سرگردان هستند و شاید ناچار به ماندن در شهر قارشی شوند.

——————-

ایرنا: رئیس پارک ملی کرخه از وقوع آتش سوزی در این منطقه خبر داد و گفت: بی احتیاطی گردشگران در روز طبیعت موجب وقوع آتش سوزی در یک هکتار از پارک ملی کرخه شد

عباس پورعاطف افزود:این آتش سوزی ساعت 19 عصر دوشنبه رخ داد و با تلاش 2 ساعته آتش نشانان ساعت 21 خاموش شد.

محمد الوندی افزود: در این حادثه درختان گز و پده در سطحی حدود یک هکتار در پارک ملی کرخه آتش گرفتند.
وی افزود: با وجود هشدار مکرر به مسافران و طبیعت گردان برخی افراد اقدام به افروختن آتش در جنگل کرخه نمودند که به آتش سوزی منجر شد.

منطقه حفاظت شده کرخه در شمال استان خوزستان محل زیست گونه های مختلف جانوری از جمله گوزن زرد ایرانی است.

بخشدار شاوور شوش نیز محل وقوع آتش سوزی را محدوده پارک ملی کرخه نزدیک روستای خویس (میثم تمار) در بخش شاوور حدود 17کیلومتری شهر شوش عنوان کرد.

منطقه حفاظت شده کرخه حدود 14 هزار هکتار است که هفت هزار و 500 هکتار آن را پارک ملی شامل می شود.
پوشش گیاهی این پارک ملی گز،پده،کنار،توت خودرو،بید ،کنارک و دیگر درختان است .

الوندی گفت: در پی وقوع این حادثه نیروهای آتش نشانی پارک ملی کرخه و نیز شهرداری شاوور برای مهار آتش وارد عمل شدند.

ایرنا: رئیس پارک ملی کرخه از وقوع آتش سوزی در این منطقه خبر داد و گفت: بی احتیاطی گردشگران در روز طبیعت موجب وقوع آتش سوزی در یک هکتار از پارک ملی کرخه شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *