اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه + کاخ صدام، مرکز ترک اعتیاد می‌شود – آهو نگار

خبرگزاری مهر: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر از اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه خبر داد و گفت: این دومین نشست روسای جمهور سه کشور ایران، ترکیه و روسیه پس از اجلاس سوچی، خواهد بود
خبرگزاری مهر: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر از اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه خبر داد و گفت: این دومین نشست روسای جمهور سه کشور ایران، ترکیه و روسیه پس از اجلاس سوچی، خواهد بود.

قاسمی ادامه داد: زمان احتمالی برگزاری این نشست ماه می میلادی است و قرار است این اجلاس در استانبول ترکیه برگزار شود.

وی گفت: نشست سه جانبه روسای جمهور، بنا به دعوت رسمی آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه و طی تماس های تلفنی جداگانه با آقایان روحانی و پوتین برگزار خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه محورهای مختلفی مورد مذاکره طرف ها قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: موضوع تحولات سوریه و ادامه روند گفتگوهای آستانه در سطح عالی، همکاری ها در مبارزه با تروریسم و دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه مهم‌ترین محورهای گفتگو میان روسای جمهور سه کشور خواهد بود.

——————-

خبرگزاری فارس: دولت عراق با واگذاری مجموعه‌ای از کاخ‌های «صدام» دیکتاتور معدم عراق در منطقه «الاعظمیه» در شمال بغداد به مرکزی برای ترک اعتیاد موافقت کرد
«احمد الربیعی» مسئول اداره ساختمان‌های حکومتی عراق به روزنامه الصباح گفت که کمیته ویژه‌ کاخ‌های ریاست‌جمهوری به کار شمارش و لیست بندی ادامه می‌دهد و در حال حاضر کاخ‌های موجود در استان‌های الانبار، نینوی و صلاح‌الدین را شمارش می‌کند و به اطلاع دولت می‌رساند تا تصمیم‌گیری لازم درباره آن‌ها صورت گیرد.

خبرگزاری فارس: دولت عراق با واگذاری مجموعه‌ای از کاخ‌های «صدام» دیکتاتور معدم عراق در منطقه «الاعظمیه» در شمال بغداد به مرکزی برای ترک اعتیاد موافقت کرد.

مجموعه کاخ‌های الاعظمیه صدام در بغداد

کاخ صدام، مرکز ترک اعتیاد می‌شود

دولت عراق در سپتامبر سال گذشته میلادی یکی از کاخ‌های صدام در ساحل رودخانه بصره را به موزه تبدیل کرد.

او افزود: اولویت دولت این است که از این کاخ‌ها در بخش‌های مختلف بهره ببرد و از این رو اداره ساختمان‌های حکومتی در حال هماهنگی جهت استفاده وزارت بهداشت از مجموعه کاخ‌های ریاست‌جمهوری در «اعظمیه» به عنوان مرکز ترک اعتیاد است.

دیکتاتور سابق عراق نزدیک به 1000 کاخ در استان‌های مختلف عراق از جمله بغداد، الانبار، صلاح‌الدین، نینوا و بصره داشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *