۲ جایزه جشنواره بوداپست برای «رویاهای دم‌صبح» + دربندسر، میزبان اسکی قهرمانی آسیا شد – آهو نگار

خبرگزاری ایسنا: «رویاهای دم صبح» در جشنواره بین المللی فیلم مستند مجارستان، برنده‌ی دو جایزه‌ی بهترین فیلم از نگاه داوران جوان و نوجوان شد
«رویاهای دم صبح» که پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد، روایت‌کننده سرگذشت دختران نوجوانی است که در روزهای پایانی سال، برای گرفتن حکم آزادی خود از کانون اصلاح و تربیت انتظار می‌کشند.

در این رویداد سینمای مستند که چهارمین دوره آن از تاریخ ۲۳ تا ۲۸ ژانویه (۳ تا ۸ بهمن‌ماه) در کشور مجارستان برگزار شد، مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی در بخش رقابتی با بیش از ۴۰ اثر مستند بلند از کشورهایی چون ایتالیا، دانمارک، لهستان، آلمان، اسپانیا، فرانسه، کرواسی، مکزیک، هلند، سوئیس،‌ شیلی، انگلیس، اتریش، آمریکا و کشور میزبان مجارستان رقابت کرد و در نهایت موفق به کسب دو جایزه بهترین فیلم از نگاه هیئت داوران جوان و بهترین فیلم به انتخاب هیئت داوران نوجوان این رویداد سینمایی شد.

کسب جایزه عفو بین‌المللی از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین،‌ اعطای جایزه بزرگ جشنواره «ترو فالس» آمریکا به‌ مهرداد اسکویی به عنوان بهترین مستندساز سال ٢٠١٦، دریافت جایزه‌ بزرگ و نیز جایزه بهترین فیلم «الهام‌بخش» از جشنواره «فول فریم» آمریکا از جمله جوایز بین‌المللی مستند «رویاهای دم صبح» است.

خبرگزاری ایسنا: «رویاهای دم صبح» در جشنواره بین المللی فیلم مستند مجارستان، برنده‌ی دو جایزه‌ی بهترین فیلم از نگاه داوران جوان و نوجوان شد.
——————-

 خبرگزاری فارس: با تصمیم فدراسیون اسکی ایران، دربندسر میزبان مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی آسیا شد.

ایران برای نخستین بار در رده سنی بزرگسالان میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا را برعهده می‌گیرد
ایران نیز در قالب 2-3 تیم در مسابقات حضور خواهد داشت و تعداد اسکی‌بازان ایرانی 20 تا 25 نفر پیش‌بینی شده است.

حسن شمشکی نیز به عنوان رئیس کمیته برگزاری مسابقات انتخاب شد.

این دوره از مسابقات در 4 ماده مارپیچ بزرگ، کوچک، سرعت و ترکیبی برگزار می‌شود.

تاکنون کشورهای قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، هند و چین تایپه شرکت کرده‌اند. این احتمال وجود دارد تعداد کشورهای شرکت‌کننده به 10 تا 12 تیم برسد.

 خبرگزاری فارس: با تصمیم فدراسیون اسکی ایران، دربندسر میزبان مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی آسیا شد.

ایران برای نخستین بار در رده سنی بزرگسالان میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا را برعهده می‌گیرد. کشورهای شرکت‌کننده تا اول اسفند فرصت دارند برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کنند. مسابقات نیز روزهای 13 تا 15 اسفند برگزار خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *