برگزاری آئین برافراشتن بزرگترین پرچم کشور + تداوم فروش بن‌سای در گل فروشی‌ها تا شب عید – آهو نگار

ایران آنلاین: آئین برافراشتن بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران با حضور نجفی شهردار تهران، مولاوردی دستیار رئیس جمهور و مسئولان شهری در باغ موزه دفاع مقدس آغاز شد
در حاشیه این مراسم پدر شهیدی یک جلد کلام الله مجید از طرف خانواده شهدا به محمدعلی نجفی اهدا کرد.

هاشمی، مولاوردی و نجفی به نمایندگی از مردم پرچم کشور را به اقشار و قومیت‌های مختلف کشور اهدا کردند.

در این مراسم رایزن سیاسی لبنان، سفیر بلغارستان، دبیر سوم سفارت تاجیکستان، سفیر بلاروس و همچنین وابسته فرهنگی و نظامی افغانستان حضور دارند.

در این مراسم همچنین محسن هاشمی، محمد سالاری، افشین حبیب زاده، حسن رسولی، مرتضی الویری و شهربانو امانی از اعصای شورای شهر و جمعی از شهروندان تهران حضور دارند.

ایران آنلاین: آئین برافراشتن بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران با حضور نجفی شهردار تهران، مولاوردی دستیار رئیس جمهور و مسئولان شهری در باغ موزه دفاع مقدس آغاز شد.

——————-
خبرگزاری میزان: رئیس اتحادیه گل فروشان گفت: گل فروشی‌های سطح شهر تا شب عید می‌توانند فروش بن سای را ادامه دهند، ولی بعد ازآن با گل فروشان متخلف در این زمینه برخورد خواهد شد
فروش بامبو همچنان ممنوع

وی افزود: در این زمینه در صورتی که گل فروشی اقدام به فروش مجدد این گیاه کند با آنها برخورد شده و عرضه محصول متوقف خواهد شد.

در پی ممنوعیت فروش بن سای و لاکی بامبو برخی از گل فروشی‌ها از فروش دست برداشتند، اما برخی دیگر همچنان به فروش این دو گیاه مشغول هستند.

رئیس اتحادیه گل فروشان به روند فروش بن‌سای در گل فروشی‌ها اشاره کرد و گفت: به دلیل واردات بن‌سای و وجود این گیاه در گل فروشی‌های سطح شهر، تا شب عید گل فروش ها می‌توانند فروش بن‌سای باقیمانده در مغازه خود را ادامه دهند، ولی بعد ازآن با فروشندگان بن سای برخورد خواهد شد.

در همین راستا اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه گل فروشان در خصوص آخرین وضعیت ممنوعیت فروش بن سای و لاکی بامبو در بازار گفت: بعد از اول شهریور ماه اکثر گل فروشی‌ها فروش بامبو را متوقف کردند.

این درحالی است که از سال ۹۳ به بعد با دستور وزارت جهاد کشاورزی واردات این دو نوع گل ممنوع اعلام شده بود، اما در سال‌های اخیر بخش قابل توجهی قاچاق در این حوزه صورت گرفته است.

خبرگزاری میزان: رئیس اتحادیه گل فروشان گفت: گل فروشی‌های سطح شهر تا شب عید می‌توانند فروش بن سای را ادامه دهند، ولی بعد ازآن با گل فروشان متخلف در این زمینه برخورد خواهد شد.
 
از اول شهریور ماه سال جاری به تمام واحد‌های گل فروشی های سطح تهران زیر نظر اتحادیه اعلام شد که فروش بن سای و بامبو از این پس ممنوع خواهد بود و باید این دو نوع گیاه از سطح گل فروشی‌ها جمع آوری شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *