آمریکا، سودان جنوبی را تحریم تسلیحاتی می‌کند + پرسپولیس، رکوردهای خودش را می‌شکند – آهو نگار

ایسنا: سه منبع خبری آگاه به خبرگزاری رویترز گفتند، آمریکا قرار است امروز (جمعه) تحریم تسلیحاتی علیه سودان جنوبی اعلام کرده و به این ترتیب فشارها را بر سالوا کر، رئیس جمهور این کشور برای پایان دادن به جنگ داخلی و بحران انسانی تشدید کند
 به نقل از خبرگزاری رویترز، این منابع که نامشان را فاش نکردند، گفتند، وزارت امور خارجه آمریکا امروز این تحریم تسلیحاتی را علیه سودان جنوبی اعلام می‌کند.

آمریکا با سودان جنوبی تجارت تسلیحاتی ندارد و سلاح‌های این کشور معمولا از جانب کشورهای همسایه و از مبدا کشورهای شرق اروپا به سودان جنوبی فرستاده می‌شوند.

برخی از مقام‌های ارشد نزدیک به سالوا کر پیش‌تر از سوی آمریکا مورد تحریم قرار گرفته بودند که شامل پل مالونگ، رئیس سابق ارتش این کشور می‌شوند.

این اقدام یک جانبه ظاهرا این پیام را می‌فرستد که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا صبر خود را نسبت به تداوم درگیری‌ها در سودان جنوبی بعد از نقض مکرر آتش بس در این کشور از دست داده است.

ایسنا: سه منبع خبری آگاه به خبرگزاری رویترز گفتند، آمریکا قرار است امروز (جمعه) تحریم تسلیحاتی علیه سودان جنوبی اعلام کرده و به این ترتیب فشارها را بر سالوا کر، رئیس جمهور این کشور برای پایان دادن به جنگ داخلی و بحران انسانی تشدید کند.

دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در دسامبر 2016 تلاش کرد تا سازمان ملل را نسبت به حمایت از تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی مجاب کند.

——————-

ورزش سه: پیروزی دو بر صفر پرسپولیس برابر سپاهان این تیم را به امتیاز 51 رساند تا فاصله امتیازی اش با فولاد تیم دوم جدول به 15 برسد
ورزش سه: پیروزی دو بر صفر پرسپولیس برابر سپاهان این تیم را به امتیاز 51 رساند تا فاصله امتیازی اش با فولاد تیم دوم جدول به 15 برسد. البته فولاد دوبازی از پرسپولیس کمتر انجام داده هرچند با وجود پیروزی در آن دوبازی بازهم 9 امتیاز اختلاف با پرسپولیس خواهد داشت.

اما نکته جالبی که درباره پرسپولیس این فصل وجود دارد این است که این تیم رکوردهایی که خودش در لیگ فصل قبل ساخته بود را می شکند. این تیم اکنون با 51 امتیاز 1 امتیاز بیشتر از فصل قبل در همین زمان به دست آورده است. از نظر گل زده نیز پرسپولیس 5 گل بیشتر از فصل قبل به ثمر رسانده و به اندازه سال گذشته هم گل خورده است. پرسپولیس در این فصل 37 گل زده و 9 گل خورده و تفاضلش 28 است اما سال قبل 32 گل زده ، 9 گل خورده و تفاضل 23 را به دست آورده بود.

پرسپولیس اما در هفته 22 لیگ شانزدهم در حالی با 50 امتیاز در صدر جدول قرار داشت که تراکتورسازی با 44 امتیاز و 6 امتیاز کمتر تعقیب کننده این تیم بود اما الان اختلاف پرسپولیس با فولاد پانزده امتیاز است و حتی اگر فولاد هر دو بازی عقب افتاده اش را ببرد بازهم اختلاف به 9 امتیاز خواهد رسید.

اختلاف با تیم دوم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *