یارانه بگیرانِ سال ۹۷ مشخص شدند + نایب رئیس بسکتبال بانوان، فدراسیون را ترک کرد – آهو نگار

خبرگزاری میزان: احمد امیرآبادی‌فراهانی گفت: طبق تصمیم امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷، مقرر شد کلیه مشمولان «کمیته امداد امام خمینی (ره) و «سازمان بهزیستی»، «همه جمعیت روستایی ایران» و «خانوار‌های شهری کم‌درآمد با تشخیص دولت» در سال ۹۷ یارانه نقدی دریافت کنند
عضو «هیئت رئیسه مجلس» و «کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷» تصریح کرد: این تصمیم در جلسه امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گرفته شده است و باید به تصویب صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیز برسد.

طبق آیین نامه داخلی مجلس، کلیات لایحه بودجه ۹۷ برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ارجاع شد و این کمیسیون ۷۲ ساعت فرصت دارد آن را مجدد بررسی و گزارش نهایی خود را به صحن علنی مجلس ارسال کند.بنابراین کمیسیون تلفیق لایحه بودجه امروز جلسه دارد و موضوع هدفمندی یارانه‌ها یکی از نکات محل بحثی است که درباره آن تصمیم گیری کردند.

گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده پس از بررسی در ۳۲ جلسه این کمیسیون، روز گذشته در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت و ۲۰ نماینده به عنوان موافق و مخالف کلیات این لایحه صحبت کردند.

سرانجام پس از بررسی در دو نوبت کاری جلسه علنی صبح و عصر روز گذشته مجلس شورای اسلامی و ارائه اظهارات موافقان و مخالفان و سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه و رئیس سازمان برنامه و بودجه، کلیات لایحه به رای گذاشته شد و نمایندگان با ۸۳ رای موافق، ۱۲۰ رای مخالف و ۱۹ رای ممتنع از مجموع ۲۱۶ رای اخذ شده، به کلیات لایحه بودجه ۹۷ رای ندادند.

خبرگزاری میزان: احمد امیرآبادی‌فراهانی گفت: طبق تصمیم امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷، مقرر شد کلیه مشمولان «کمیته امداد امام خمینی (ره) و «سازمان بهزیستی»، «همه جمعیت روستایی ایران» و «خانوار‌های شهری کم‌درآمد با تشخیص دولت» در سال ۹۷ یارانه نقدی دریافت کنند.
——————-

ایسنا: فاطمه کرم زاده نایب رئیس بسکتبال بانوان بدون استعفای کتبی فدراسیون بسکتبال را ترک کرد. کرم زاده در دوران محمود مشحون به عنوان نایب رئیس بخش بانوان انتخاب شد و حال با ریاست رامین طباطبایی فدراسیون بسکتبال را ترک کرد
کرم‌زاده در پاسخ به این سوال که شنیده‌ها حاکی از این است به دلیل انتخاب نایب رییس جدید از سوی فریبا محمدیان تصمیم به ترک فدراسیون گرفته است یا خیر گفت: خیر، من چنین چیزی را نشنیده‌ام و بنا به تصمیم خودم ترجیح دادم که در فدراسیون نباشم چرا که من ۴۰ سال کار مدیریتی انجام دادم و هیچ گاه پست و مقام برایم اهمیتی نداشته است و هرجا که بوده‌ام با اقتدار به کار خود ادامه داده‌ام اما در این شرایط تصمیم گرفتم که بهتر است در فدراسیون بسکتبال نباشم.

او در پاسخ به این سوال که آیا استعفای خود را کتبا اعلام کرده گفت: خیر به صورت رسمی استعفای خود را اعلام نکرده‌ام و با تماس تلفنی ترک خود از فدراسیون بسکتبال اعلام کردم.

کرم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام خبر ترک فدراسیون بسکتبال بیان کرد: پس از اینکه مشحون از فدراسیون بسکتبال رفت، من نیز می‌خواستم فدراسیون را ترک کنم اما بنا به درخواست طباطبایی ماندم ولی با گذشت زمان دیدم که بهتر است حضور نداشته باشم.

ایسنا: فاطمه کرم زاده نایب رئیس بسکتبال بانوان بدون استعفای کتبی فدراسیون بسکتبال را ترک کرد. کرم زاده در دوران محمود مشحون به عنوان نایب رئیس بخش بانوان انتخاب شد و حال با ریاست رامین طباطبایی فدراسیون بسکتبال را ترک کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *