روحانی در حال پشت کردن به وعده‎ها است – آهو نگار

رویداد 24: عیسی سحرخیز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اصلاح طلبان نقد به آقای روحانی را باید با ظرافت دنبال کنند و درواقع حمایت منتقدانه خود از او را در دستور کار قرار دهند
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر ضرورت پایبندی حسن روحانی به وعده های انتخاباتی خود گفت: در چشم‌انداز آینده احتمال قهر مردم با صندوق های رای وجود دارد، نباید مردم را به انتخابات و صندوق های رای ناامید کرد و کاری کرد که صاحبان رأی به این نتیجه دست یابند که راه‌حل مشکلات سیاسی و اقتصادی ایران از صندوق رأی تحقق پیدا نخواهد کرد.

وی در این خصوص که تا به امروز آیا دولت روحانی به وعده‌های داده شده عمل کرده است، گفت: آقای روحانی در دولت دوم به آن چیزی که وعده داده بود در بسیاری جاها با وجود آنکه باید بهتر از دولت اول عمل می‌کرد، عمل نکرد. متأسفانه در سطح وزرا، استانداران و محدود کردن ارتباط خود با مردم چینشی که انجام می‌شود، بر اساس توقعات نیست.

عیسی سحرخیز، روزنامه‎نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در رابطه با آینده حمایت اصلاح‎طلبان از حسن روحانی در صورت تغییر مواضع سیاسی او و چرخش احتمالی به سمت اصولگریان گفت: به حمایت مطلق از حسن روحانی اعتقادی ندارم. معتقدم که اصلاح طلبان باید حمایت منتقدانه ای از دولت آقای روحانی داشته باشند.

وی در ادامه اضافه کرد: اصلاح‌طلبان باید بر اساس خواسته و مطالبات مردم عمل کنند. بدین معنا که آقای روحانی در هر بخشی که از وعده ها و خواسته های عمومی مردم و جامعه دور شد، نقد کنند و در هر بخشی که همراهی با این خواسته ها صورت گرفت که نشان از پایبندی به قول و قرارها و شعارهای انتخاباتی است،حمایت همه جانبه خود را اعلام کنند.

این فعال سیاسی تاکید کرد: پیامد رفتار آقای روحانی و دولت او در عمل نکردن به وعده‎های انتخاباتی خود و دور شدن از خواست عمومی مردمی که دوباره به او اعتماد کردند می‎تواند قهر مردم از صندوق‌ها و عدم شرکت در انتخابات آینده باشد. بنابراین اصلاح‎طلبان برای جلوگیری از قهر مردم با صندوق‌های رای هر جا احساس کردند که آقای روحانی در حال دور شدن از مسیری است که در انتخابات قدم در آن گذاشته بود، باید موضع انتقادی رسمی، جدی و علنی به او و دولتش داشته باشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب دراین‌باره بیان کرد: اکثریت اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیده‌اند که آقای روحانی به‌گونه‌ای در حال پشت کردن به وعده‎های انتخاباتی است، بنابراین باید با نقد به او کمک کنیم. طرف مقابل به دنبال این است که بین دولت و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان فاصله‌ بیندازد و آقای روحانی را از این طریق موردحمله قرار دهند درحالی‌که دشمن اصلی رئیس‌جمهور همان کسانی هستند که چنین ترفندهایی را مدنظر قرار می‌دهند.

رویداد 24: عیسی سحرخیز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اصلاح طلبان نقد به آقای روحانی را باید با ظرافت دنبال کنند و درواقع حمایت منتقدانه خود از او را در دستور کار قرار دهند.
سحرخیز در ادامه تصریح کرد: پس از سال 88 مردم به این نتیجه رسیدند که هنوز می‌توانند تغییر را از طریق صندوق رأی دنبال کنند. در آخرین  انتخابات برگزار شده نیز این امید برای مردم زنده باقی ماند و بر پایه آن یکبار دیگر به حسن روحانی و  اما هیچ تضمینی وجود ندارد که در انتخابات آینده نیز این امید باقی بماند و این کاملا بستگی به عملکرد دولت آقای روحانی بستگی دارد.

سحرخیز در خاتمه گفت: بنابراین عیسی سحرخیز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اصلاح طلبان نقد به آقای روحانی را باید با ظرافت دنبال کنند و درواقع حمایت منتقدانه خود از او را در دستور کار قرار دهند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *