گاف جانسون درباره یک محکوم امنیتی در ایران – آهو نگار

خبرگزاری فارس: اظهارات بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس درباره «نازنین زاغری»، شهروند انگلیسی که در ایران به جرائم امنیتی محکوم شده جنجال‌آفرین شد
وی گفت: «وقتی بررسی می‌کنم ببینم نازنین زاغری راتکلیف در حال انجام چه کاری بوده می‌بینم که او، آنطور که من می‌فهمم فقط در حال آموزش روزنامه‌نگاری بوده است.»

سپاه ثارالله کرمان مدتی بعد در بیانیه‌ای اعلام کرد: «طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سرشبکه های اصلی وابسته به بیگانگان که ماموریت های مختلفی درراستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، شناسایی و دستگیر شد.» پرونده زاغری سپس مورد بررسی قرار گرفت و وی در دادگاه انقلاب به 5 سال حبس محکوم شد.

مدیر عامل بنیاد تامسون رویترز در بیانیه‌ای روز دوشنبه نوشت: «من یکبار دیگر از بوریس جانسون فوراً اشتباه خودش در کمیته امور خارجی پارلمان را تصحیح کند.»

«نازنین زاغری راتکلیف»، شهروند ایرانی-انگلیسی که به عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد، فرودین‌ماه سال 1395 در تهران دستگیر شد.

او همچنین مدعی شده که زاغری برای تعطیلات و دیدار با خانواده به ایران سفر کرده است.

خبرگزاری فارس: اظهارات بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس درباره «نازنین زاغری»، شهروند انگلیسی که در ایران به جرائم امنیتی محکوم شده جنجال‌آفرین شد.
با آنکه رسانه‌های انگلیس در ماه‌های گذشته مدعی شده‌اند زاغری در جریان سفر برای بازدید خانوادگی در تهران بازداشت شده، جانسون چهارشنبه هفته گذشته در یک جلسه استماع در کمیته امور خارجی پارلمان انگلیس گفت که او مشغول آموزش روزنامه‌نگاران در تهران بوده است.

سایر رسانه‌های انگلیس از جمله گاردین، تایم، تلگراف و ایندیپندنت هم در گزارش‌هایی از وزیر خارجه انگلیس خواسته‌اند این «اشتباه» را تصحیح کند.

این اظهارات جانسون با واکنش‌های مختلفی همراه شد و بسیاری از رسانه‌ها از وی خواسته‌اند «اشتباه جدی» خود را تصحیح کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *