قلدری و بی‌تعهدی آمریکا در برجام – آهو نگار

خبرگزاری مهر: عبدالرضا رحمانی فضلی عصر دوشنبه، در جلسه تودیع و معارفه استاندار مازندران، گفت: تصمیم ما در دولت بر این بوده تا بتوانیم با جابجایی استانداران هم از تجربیات و دانش آنها استفاده کنیم و هم موجب تغییر و ایجاد خلاقیت و نوآوری شویم
وزیر کشور از دیگر مباحث مهم در انتخاب استاندار را هماهنگی و تعامل برشمرد و افزود: استاندار باید توان گفتگو و تعامل داشته باشد و اگر همه نهادها و ارگان‌ها با هم کار کنند، ما موفق خواهیم شد.

خبرگزاری مهر: عبدالرضا رحمانی فضلی عصر دوشنبه، در جلسه تودیع و معارفه استاندار مازندران، گفت: تصمیم ما در دولت بر این بوده تا بتوانیم با جابجایی استانداران هم از تجربیات و دانش آنها استفاده کنیم و هم موجب تغییر و ایجاد خلاقیت و نوآوری شویم.
رحمانی فضلی مازندران را از نظر تاریخی حماسه آفرین و معتقد و ولایی، از نظر نیروی انسانی دارای نخبگان و بینش سیاسی آگاه و روشن برشمرد و افزود: از نظر جغرافیایی نیز در موقعیت مناسبی قرار دارد.

وی با اشاره به وقایع انقلاب و جنگ گفت: اقدامات فوری و لازم در آن سال‌ها با همکاری مجلس و مردم و دیگر نهادها انجام شده است.

وی با بیان ایننکه در حوزه سیاسی هم مشارکت مردم و هم همراهی با دولت بسیار خوب بوده، افزود: در انتخابات که نمونه عینی مشارکت سیاسی است با امنیت و سلامت انتخابات خوبی انجام شد.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های نماینده ولی فقیه و نمایندگان در استان ابراز امیدواری کرد که در این دوره نیز این حمایت‌ها ادامه یابد.

وزیر کشور استان مازندرن را در این مدت جزء استان‌های موفق برشمرد و افزود: در ابعاد مختلف اعم از وحدت، انسجام، هماهنگی، تقریبا هیچ مشکلی در این استان نداشته‌ایم.

رحمانی فضلی در حوره امنیت استان مازندران را یکی از استان‌های خوب برشمرد و افزود:  در این رابطه مدیون اعضای شورای تامین هستیم که با درایت و رصد مستمر همه موارد از ایجاد حوادث خاص جلوگیری کردند.

وزیر کشور افزود: از نظر خدمات یکی از متعادل‌ترین کشورها در منطقه هستیم اما در برخی مسائل دچار اشکال هستیم و هنوز این فرصت ایجاد نشده که نظام برنامه‌ریزی تغییر کند.

وزیر کشور وظیفه دولت را ایجاد امنیت در همه عرصه‌ها برشمرد و از اصول مهم در این زمینه به مجوزهای شرعی و قوانین بین‌المللی اشاره کرد و افزود: ما در ساخت سلاح‌های دفاعی از هیچ کدام از این اصول عدول نکردیم.

وی با بیان اینکه در مسائل سیاسی ما به دنبال ایجاد فضای سیاسی امن، سیاه نشده و مناسب هستیم، افزود: احزاب جزء فعالان سیاسی هستند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه برنامه دولت به معنای برنامه نظام و مردم است، افزود: کسانی باید در هر دولتی روی کار بیایند که برنامه‌های دولت را اجرا کنند.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به هجوم به باورهای مردم بر تعامل و گفتگو و ایجاد بینش عمیق سیاسی در مردم تأکید کرد و افزود: باید کاری کرد که مردم خودشان از خوشان صیانت کنند و یکی از وظایف احزاب این امر است.

وزیر کشور با بیان اینکه مازندران در حوزه اقتصادی، با توجه به شرایط و امکانات عمل کرده است، افزود: باید بدانیم که پیش از این در چه شرایطی بوده‌ایم و اکنون در چه شرایطی قرار داریم.

وی با اشاره به معرفی استاندار جدید مازندرن به عنوان بیست و دومین استاندار جدید، «محمد اسلامی» را در همه زمینه های علمی، اقتصادی و فنی دارای تجربه خوب دانست و افزود: ایشان فردی با اخلاق، ولایی، معتقد و معتدل هستند و با مشاوره همه نخبگان استان پیگیری لازم را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: مازندران از نظر منابع و ظرفیت‌ها هیچ کم ندارد اما باید با برنامه‌ریزی مناسب، مازندران بتواند نقش تاریخی خود را ایفا کند.

رحمانی فضلی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور امریکا در رابطه با برجام، آن را یک توافق بین‌المللی دانست که در شورای امنیت نهایی شده است و افزود: حرف امریکا علیرغم تأکید آژانس که ایران به توافق پایبند بوده است بیانگر قلدری و بی‌تعهدی امریکاست.

وی از اولویت‌های مهم دولت را اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: اقتصاد مقاومتی ریل‌گذاری جدید در اقتصاد است و باید به سمت تغییر و مردمی شدن اقتصاد پیش رویم.

رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه استاندار باید مدیرانی انتخاب کند که دارای تجربه باشد، افزود: این مدیران بتواند مسئولیت کاری را که بر عهده می‌گیرند، انجام دهد.

وی ادامه داد: همه استان‌های ما در دوره من هیچ مشکلی نداشته‌اند و این امر نتیجه تعامل و هماهنگی و رعایت قانون است.

وی از جمله دلایل عقب افتادگی استان‌های کشور را مربوط به نظام برنامه‌ و بودجه‌ریزی‌ای دانست که از پیش از انقلاب وجود داشته است و با اشاره به تمرکزگرایی نظام بودجه و برنامه‌ریزی و نظام ادارای موجود، گفت: علی‌رغم کارهای انجام شده هنور نمی‌توان یک نظام غیرمتمرکز، تعادل‌زا و متوازن‌ساز داشته باشیم.

وی با اشاره به اثر تحریم‌ها پس از سال ۹۲، شرایط را سخت ارزیابی کرد و گفت: همچنین، دولت ظرف دو سال، بخشی از فعالیت خود را صرف رفع تنش کرد و برجام با پیگیری‌ها و تحت حمایت رهبری، مجلس و شورای امنیت ملی موفق شد.

به دنبال ایجاد فضای سیاسی امن هستیم

قلدری و بی‌تعهدی آمریکا

استان‌های مرزی دچار عدم‌توازن

اقتصاد مقاومتی از اولویت‌های مهم دولت

وی از جمله مسائل مهم در انتخاب استاندار را تجربه برشمرد و افزود: ما نمی‌توانیم همه موارد را از ابتدا تجربه کنیم و استاندار باید در بسیاری از زمینه ها اعم از صنعت، کشاورزی، سیاست و فرهنگی تجربه و قدرت تحلیل لازم را داشته باشد.

رحمانی فضلی وضعیت استان مازندران را در برابر دیگر استان‌های مرزی کشور خوب ارزیابی کرد و افزود: استان‌های مرزی ما دچار عدم‌توازن سنگینی هستند که موجب مهاجرت گسترده به کلان شهرها شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *