توقف بد هنگام اینتر در جوزپه مه‌آتسا + ساخت بلندترین توربین بادی دنیا در آلمان – آهو نگار

ایسنا: در ادامه هفته دوازدهم رقابت‌های سری A  یک دیدار برگزار شد. اینتر تیم دوم جدول رده بندی در جوزپه مه‌آتسا از تورینو پذیرایی کرد که این دیدار برنده نداشت و در نهایت بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا اینتر شانس رسیدن به صدر جدول رده بندی را از دست دهد
ایسنا: در ادامه هفته دوازدهم رقابت‌های سری A  یک دیدار برگزار شد. اینتر تیم دوم جدول رده بندی در جوزپه مه‌آتسا از تورینو پذیرایی کرد که این دیدار برنده نداشت و در نهایت بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا اینتر شانس رسیدن به صدر جدول رده بندی را از دست دهد.
در این دیدار ابتدا تورینو بود که توانست در دقیقه ۶۰ به گل برسد اما ۲۰ دقیقه بعد ادر بازیکن تعویضی اینتر گل تساوی را به ثمر رساند.

اینتر با این تساوی ۳۰ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر و یک امتیاز کمتر نسبت به ناپولی در رده دوم باقی ماند.

——————-

خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: بلندترین توربین بادی دنیا به ارتفاع ۲۶۴.۵ متر در اشتوتگارت آلمان ساخته خواهد شد
این باتری های آبی با ظرفیت ذخیره ۷۰ مگاواتساعت برق ساخته شده اند  و می توانند مازاد برق تولیدی شبکه را ذخیره کرده و در صورت لزوم به کار گیرند.

قسمت مرکزی این توربین عظیم با سه تیغه ۱۷۸ متر ارتفاع دارد. اما ارتفاع کل سازه ۲۶۴.۵ متر است.

این سازه بخشی از یک مزرعه بادی با چهار توربین است. ارتفاع بقیه توربین ها به ۱۵۵ متر می رسد و تمام آنها مجهز به ژنراتور ۳.۴ مگاواتی GE هستند.   جالب آنکه در این پروژه از شیوه ای نوین برای ذخیره انرژی تولیدی استفاده می شود. برای ذخیره از نوعی باتری آبی استفاده می شود که به توربین ها اجازه می دهد در وضعیت بادهای قدرتمند نیز به فعالیت خود ادامه دهند.

 بلندترین توربین بادی دنیا در آلمان ساخته می شود

زیربنای این توربین ها دوبرابر معمول است زیرا یک مخزن آب برای واحد تولید برق آبی در دره کنار مزرعه قرار دارد.
خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: بلندترین توربین بادی دنیا به ارتفاع ۲۶۴.۵ متر در اشتوتگارت آلمان ساخته خواهد شد.

 بلندترین توربین بادی دنیا در آلمان ساخته می شود

به نقل از نیواطلس، شرکت Max Bogl Wind اعلام کرده مشغول ساخت بلندترین توربین بادی دنیا در نزدیکی اشتوتگارت در این کشور است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *