دارایی متهمان فساد در عربستان بلوکه می‌شود + کنایه به رئیس اصلاحات: ما دیکتاتوری «تَکرار» نداریم – آهو نگار

خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری فرانسه، ریاض از تصمیم خود برای بلوکه کردن حساب‌های مالی افرادی که در پی پرونده‌های فساد بازداشت شده‌اند، خبر داد
به نقل از روسیا الیوم، سعود بن عبد الله بن مبارک المعجب، دادستان کل عربستان در بیانیه‌ای که اولین تایید رسمی این بازداشت‌ها به حساب می‌آید، اعلام کرد: افراد مظنون همان حقوق و همان برخوردی را می‌بینند که هر شهروند سعودی می‌بیند.

از سوی دیگر، مسئولان عربستانی اعلام کردند افرادی که از ساعات اخیر در پی پرونده‌های فساد بازداشت شده‌اند به دلیل پست‌هایشان از برخورد خاصی برخوردار نخواهند شد.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری فرانسه، ریاض از تصمیم خود برای بلوکه کردن حساب‌های مالی افرادی که در پی پرونده‌های فساد بازداشت شده‌اند، خبر داد.
این مقام سعودی اعلام کرد، پست افراد مظنون یا جایگاه آنها در اجرای عدالت تاثیر نخواهد گذاشت.

——————-

 روزنامه جوان نوشت:

هفته نامه «صدا»  عکس بزرگی از علی لاریجانی را روی جلد آورده و تیتر‌زده «پایان اصولگرایی»

 روزنامه جوان نوشت:

گزارش مصاحبه محور صدا البته به نظر خنده دار می‌آید. چرا که موضوع مورد اشاره‌اش یک اختلاف نظر معمولی میان افراد است و چون هر کدام از طرفین به تنهایی در این موضوع صاحب نظر و عقیده است، وجود چنین اختلاف نظری عجیب یا نشان دهنده شکاف نیست. اتفاقاً این اختلاف نظرات به باز شدن موضوع و اندیشیدن راهکار قانونی یا تقنین در زمینه‌های مورد بحث کمک می‌کند. شاید هم موضوع برای امثال هفته نامه صدا از این نظر عجیب باشد که در جریان اصلاحات چند صدایی وجود ندارد و با یک دستور از بالا و «تکرار می‌کنم» همه سمعاً و طاعتاً می‌گویند و تمام! نه بحثی و نه مخالفتی!

هفته نامه «صدا»  عکس بزرگی از علی لاریجانی را روی جلد آورده و تیتر‌زده «پایان اصولگرایی». دیدن این صحنه آرایی! ذهن را به سمت حرف و حدیث‌های پیوستن لاریجانی به اعتدالیون برای انتخابات 1400 می‌برد، اما با خواندن مطلب درمی‌یابیم که موضوع بسیار پیش پا افتاده تر از این حرف هاست. این هفته نامه با پررنگ کردن اختلاف مجلس و شورای نگهبان در موضوع عضو زرتشتی شورای شهر یزد، به نمایش اختلافات بنیادین در میان اصولگرایان رسیده و حتی با انتشار عکسی از آیت‌الله جنتی و لاریجانی در کنار هم، نوشته که اختلافات اصولگرایان آشکارتر از پیش شده و پسران راه خود را از پدران جدا کرده اند!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *