چین، واردات نفت خود را کم کرد + حضور پررنگ وزارت بهداشت ایران در اربعین – آهو نگار

خبرآنلاین: قیمت نفت،در پی کاهش واردات چین که در یکسال اخیر به کمترین میزان خود رسید، کاهش یافت؛اما این کاهش واردات موجب کاهش سرمایه گذاری ها در این کشور نشده بلکه در پی افزایش تنش های سیاسی در خاورمیانه رخ داده است
البته تحلیلگران چینی معتقدند که این کاهش واردات موقتی خواهد بود و از ابتدای 2018 مجددا واردات نفت چین افزایش خواهد یافت.

چین در ماه اکتبر میزان واردات خود را به میزان 7.3 میلیون بشکه در روز کاهش داد،در حالی که این کشور در ماه سپتامبر 9 میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده است. این کمترین میزان واردات نفت از اکتبر 2016 تاکنون بوده که 7.8  نسبت به سال قبل کاهش نشان می دهد.

نفت برنت در اوایل هفته 64 دلار و 65 سنت بوده که بالاترین نرخ نسبت به سال 2015 گزارش شده است.با این حال افزاش تنش های سیاسی در خاورمیانه و اجرای برنامه مبارزه با فساد در عربستان سعودی سبب شد تا قیمت نفت کمی کاهش یابد.

خبرآنلاین: قیمت نفت،در پی کاهش واردات چین که در یکسال اخیر به کمترین میزان خود رسید، کاهش یافت؛اما این کاهش واردات موجب کاهش سرمایه گذاری ها در این کشور نشده بلکه در پی افزایش تنش های سیاسی در خاورمیانه رخ داده است.
قیمت نفت برنت در پایان معاملات روز چهارشنبه به 63 دلار و 49 سنت رسید که 20 سنت کاهش یافته است.

قیمت نفت نسبت به ماه گذشته حدود 14 درصد افزایش یافته است.البته بخشی از این افزایش ناشی از تلاش های اوپک و شرکای این کارتل نفتی در جهت کاهش تولید برای توازن در بازار است.

رویترز در گزارشی نوشت: معامله گران بازار نفت می گویند که آنها نظاره گر تنش های بین ایران و عربستان سعودی هستند.

——————-
خبرگزاری ایسنا: مسئول برنامه بهداشت محیط در اربعین حسینی گفت: از ابتدای حضور نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت ایران در کشور عراق تا کنون، 713 جلسه هماهنگی بین این نیروها و سایر دستگاه‌های مسئول در عراق برگزار شده است
وی با بیان اینکه تاکنون 2454 موکب ایرانی در عراق شناسایی شده است، افزود: از ابتدای استقرار همکاران بهداشت محیط وزارت بهداشت ایران در کشور عراق، 7 هزار و 450 مورد بازدید از موکب‌ها انجام شده است.

خبرگزاری ایسنا: مسئول برنامه بهداشت محیط در اربعین حسینی گفت: از ابتدای حضور نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت ایران در کشور عراق تا کنون، 713 جلسه هماهنگی بین این نیروها و سایر دستگاه‌های مسئول در عراق برگزار شده است.
وی در پایان یادآور شد: در این مدت به 36 هزار و 205 زائر اربعین حسینی، آموزش‌های بهداشت فردی و اجتماعی ارائه شده است همچنین 404 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی، معدوم شده است.

مهندس غلامی با اشاره به 954 مورد کنترل مراحل پخت غذای زائران اربعین حسینی، یادآور شد: یک هزار و 43 مورد سنجش دمای مواد غذایی به ویژه غذای پخته شده در حال توزیع انجام شده تا غذای زائران به عنوان یکی از مهمترین عوامل سلامت آنها، کنترل شود و از بیماری آنها پیشگیری کند.

مهندس سید رضا غلامی در این باره گفت: 1080 جلسه آموزشی برای مسئولان و خدمه مواکب ایرانی در عراق با رویکرد ارتقای سلامت زائران انجام شده و 12 هزار و 228 نفر از خدمه و مسئولان این مواکب، تحت آموزش‌های بهداشتی قرار گرفته‌اند.

مسئول برنامه بهداشت محیط در اربعین حسینی خاطرنشان کرد: تاکنون 2251 مورد کلرسنجی توسط همکاران ما انجام شده و حدود 4 میلیون و 227 هزار لیتر آب آشامیدنی، کلر زنی شده و 818 مورد مداخله بهداشتی اصلاحی سیستم آب، فاضلاب و پساب نیز انجام شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *