واکنش اتحادیه اروپا حمله موشکی یمن به عربستان + تصویب نظام ملی مقابله با حوادث فضای مجازی – آهو نگار

خبرگزاری فارس: اتحادیه اروپا در واکنش شلیک موشکی ارتش و انقلابیون یمن به عمق خاک عربستان، این اقدام را محکوم کرد
سخنگوی اتحادیه اروپا در ادامه از همه طرفین درگیر در جنگ نابرابر یمن خواسته که به کاهش تنش روی بیاورند و بر سر مفاد یک آتش‌بس پایدار، توافق کنند.

سخنگو افزوده: «شلیک کور به سمت مناطق غیرنظامی، غیرقابل‌قبول و بر خلاف قوانین بین‌الملل است.»

خبرگزاری فارس: اتحادیه اروپا در واکنش شلیک موشکی ارتش و انقلابیون یمن به عمق خاک عربستان، این اقدام را محکوم کرد.
بر اساس گزارش خبرگزاری کویت، یکی از سخنگوهای اتحادیه اروپا در واکنش به این اقدام انصارالله یمن، آن را «تشدید خطرناک تنش‌ها» خوانده است.

سخنگوی ارتش یمن امشب گفته بود که یمنی‌ها امکان هدف قرار دادن سالن فرودگاه و کشتن غیرنظامیان را داشته ولی بر خلاف عربستان، از کشتار مردم بی‌گناه خودداری کرده و یک «تیر اخطار» به سمت محوطه اطراف فرودگاه شلیک کرده است.

یگان موشکی یمن شامگاه شنبه، فرودگاه ملک خالد در حومه ریاض را با یک فروند موشک بالستیک هدف قرار دادند؛ عربستان مدعی است که این موشک با آتش متقابل سامانه دفاعی پاتریوت، منهدم شده است.

——————-
خبرگزاری ایسنا: نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی در جلسه عصر دوشنبه شورای عالی فضای مجازی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به تصویب رسید
خبرگزاری ایسنا: نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی در جلسه عصر دوشنبه شورای عالی فضای مجازی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به تصویب رسید.
براساس مصوبه مذکور، حوادثی که در حوزه عمومی به وقوع می‌پیوندد، توسط نیروی انتظامی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و حوادثی که در سازمان‌ها رخ می‌دهد از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رسیدگی خواهد شد.

در جلسه شورای عالی فضای مجازی همچنین وضعیت سطح سایبری کشور در مقایسه با کشورهای دیگر و راه‌های توسعه و افزایش قدرت سایبری کشور به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

همچنین در این مصوبه همه دستگاه‌ها موظف شدند که با حوادث فضای مجازی دستگاه مربوط به خود مقابله کنند و در این رابطه از امکانات بخش خصوصی استفاده نمایند.

طبق این مصوبه مسئولیت جمع‌آوری ادله دیجیتال در جرایم عمومی فضای مجازی به عهده نیروی انتظامی می‌باشد و مسئولیت جمع آوری ادله دیجیتال تخلفات اداری در سازمان‌ها به عهده سازمان حراست کل کشور خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *