کره‌ شمالی از ساخت بمب‌ هیدروژنی جدید خبر داد + وضعیت مصدومان واژگونی اتوبوس دانش آموزان – آهو نگار

خبرگزاری ایسنا: کره‌شمالی از ساخت سلاح هسته‌ای پیشرفته‌ای با قدرت تخریب بسیار بالا خبر داد.

بر اساس این گزارش، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از بمبی هیدروژنی بازدید کرده که قابلیت نصب بر روی یک موشک بالستیک بین‌قاره‌ای را دارد
وی بعد از این تماس تلفنی به خبرنگاران گفت: من و ترامپ توافق کردیم فشارها بر کره‌شمالی را افزایش دهیم.

خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی نیز در این زمینه چارتر کیش گزارش داد، پیونگ‌یانگ مدعی شده که با موفقیت بمبی هیدروژنی ساخته که بر روی موشک دوربرد قابل نصب است.

تماس تلفنی آبه و ترامپ

این در حالی است که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی در این باره صحبت کردند.

خبرگزاری ایسنا: کره‌شمالی از ساخت سلاح هسته‌ای پیشرفته‌ای با قدرت تخریب بسیار بالا خبر داد.
خبرگزاری رسمی کره‌شمالی گزارش تور ارزان آنکارا داد، قدرت این بمب هیدروژنی معادل صدها کیلوتن است و قابلیت عملکرد در ارتفاعات بالا را دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی، قطعات بومی این سلاح به پیونگ‌یانگ اجازه می‌دهد از آن به هر تعداد که بخواهد، تولید کند.

آبه گفت: نیاز به همکاری قوی بین دو کشور و کره‌جنوبی در مواجهه با تهدیدات روزافزون کره‌شمالی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از تور خارجی ارزان قیمت بمبی هیدروژنی بازدید کرده که قابلیت نصب بر روی یک موشک بالستیک بین‌قاره‌ای را دارد.

——————-
خبرگزاری ایلنا: حسین داوودی با بیان اینکه  پیگیر وضعیت درمانی مصدومین حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی هستیم گفت: از تعداد سه بیمار بستری در “آی سی یو” بیمارستان داراب، یک بیمار دیگر به دلیل شدت آسیبها به فک و صورت، به منظور انجام درمان های فوق تخصصی و جراحی اعصاب و جراحی تور لحظه آخری تبریز فک و صورت به شیراز اعزام شد
خبرگزاری ایلنا: حسین داوودی با بیان اینکه  پیگیر وضعیت درمانی مصدومین حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی هستیم گفت: از تعداد سه بیمار بستری در “آی سی یو” بیمارستان داراب، یک بیمار دیگر به دلیل شدت آسیبها به فک و صورت، به منظور انجام درمان های فوق تخصصی و جراحی اعصاب و جراحی فک و صورت به شیراز اعزام شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خرید بلیط هواپیما ماهان با بیان اینکه از 25 مصدومی که در بخش جراحی عمومی بستری بودند 11 بیمار تا ظهر امروز ترخیص شدند گفت:  6 مصدوم جهت انجام عمل جراحی ارتوپدی آماده میشوند و 8 مصدوم دیگر از سرویس جراحی عمومی ترخیص شده اند ولی همچنان از نظر بررسی های دیگر تحت نظر هستند.

او ادامه داد: دو نفر از مصدومین در حال دریافت مراقبتهای ویژه هستند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *