با قابلیت‌های پنهان گوگل کرومآشنا شوید (1) – آهو نگار

وبسایت شبکه – محسن آقاجانی: گوگل کروم یکی از معروف‎ترین مرورگرهای وب این روزها است که طبق آمار 76
1. Incognito mode برای خصوصی سازی وبگردی شما

هایلایت کردن یک کلمه و کشیدن و انداختن آن اساسا همان عملکرد کات و پیست را انجام می‎دهد. بنابراین شما می‎توانید یک کلمه یا عبارت را هایلایت کرده و به نوار آدرس بکشید تا جستجوی آن آغاز شود، یک روش دیگر این است که روی کلمه تور ارزان سریلانکا یا عبارت هایلایت شده خود راست کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه جستجو توسط Google را انتخاب کنید.

۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول) 


8. جستجو در یک تب موبایل (مخصوص آندروید)
اگر قیمت تور سریلانکا می‎خواهید آدرس یک وب‎سایت را همیشه در اختیار داشته باشید و بتوانید در آینده به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید، می‎توانید با هایلایت کردن آدرس و کشیدن آن به نوار بوک‎مارک آن را به فهرست خود اضافه کنید. در صورت تمایل بعدا می‎توانید نام آن را نیز تغییر دهید. شما همچنین می‎توانید یک آدرس اینترنتی را از منابع دیگری غیر از کروم نیز درگ کنید.

۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول)

10. بلیط چارتر مشهد یک لینک را به دسکتاپ اضافه کنید
یکی از دلایل محبوبیت گوگل کروم، رابط کاربری واضح و خوش ساخت و همینطور تطبیق پذیری بالای آن است. همچنین با وجود کتابخانه‎ای غنی از افزونه‎های متنوع هر روز به توانایی‎های قیمت تور شیراز کروم افزوده می‎شود. در ادامه و در سه بخش مجزا به فهرستی از 30 ترفند پنهان شده در دل کروم خواهیم پرداخت که کار با این مرورگر را راحت‎تر و سریع‎تر می‎کند.

بنابراین برای امکان جستجوی سریع ویکیپدیا، آدرس Wikipedia.org را در کادر آدرس تایپ کنید و در سمت راست شما پیغامی‎ را مشاهده خواهید کرد که می‎گوید برای جستجو در این سایت کلید تب را فشار دهید. بعد از این که تب را فشار دادید شما در سمت تور ارزان چین چپ نوار آدرس نوشته آبی رنگ search Wikipedia را مشاهده خواهید کرد. عبارت مورد نظر خود برای جستجو را تایپ کنید تا کروم آن را تنها در ویکیپدیا جستجو کند. کلید اینتر را فشار دهید تا جستجوی عبارت مورد نظر شما آغاز شود.

شما بدون این که نیاز باشد به وب‎سایتی سر بزنید، تا مادامی‎ که نام آنها در فهرست موتورهای جستجوی شما قرار دارد می‎توانید به طور خودکار محتویات آن را جستجو کنید. این راهکار زمانی تور ارزان ترکیه مفید خواهد بود که برای مثال شما می‎خواهید بدون رفتن به صفحه اول گوگل یا ویکیپدیا به یک مقاله خاص در ویکیپدیا دسترسی پیدا کنید.

این قابلیت تنها مختص به سایت‎های جستجو نیست. شما می‎توانید با استفاده از نوار آدرس کروم مستقیما داخل هر سایتی را (حتی shabakeh-mag.com) تا مادامی‎ که در فهرست موتورهای جستجوی شما قرار داشته باشد جستجو کنید.

 ۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول)


3. تور ارزان مارماریس چند تب را به طور همزمان درگ کنید
ابتدا به Settings > Search engine > manage search engines بروید. در اینجا شما موتور جستجوی پیش فرض خود (همان که کروم وقتی شما چیزی را تایپ می‎کنید از آن استفاده می‎کند) به همراه تور سیشل چند سایت دیگر برای جستجوی سریع و همچنین گزینه اضافه کردن وب‎سایت‎های دیگر به این فهرست را مشاهده خواهید کرد.

اغلب مردم با قابلیت کشیدن و انداختن تب‎های کروم داخل پنجره‎های مرورگر، یا ترکیب و یکسان سازی آنها بین پنجره‎های مرورگر آشنا هستند، اما احتمالا نمی‎دانند که می‎توان این کار را هر بار با بیشتر از یک تب انجام داد. تنها کافی است کلید Ctrl را پایین نگه داشته و روی تمام تب‎های تور اصفهان زمینی مورد نظر خود کلیک کنید و همه آنها را همزمان جابجا کنید. اگر از کامپیوتر مک استفاده می‎کنید کلید Command را نگه دارید.

۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول) 


4. تب‎هایی که تعمیرات گوشی تصادفا بسته می‎شوند را دوباره باز کنید
کروم یک قابلیت کاربردی مفید دیگر را ارائه کرده است که به کاربران اجازه می‎دهد برای استفاده بعدی خود یک لینک قابل کلیک کردن را به دسکتاپ خود اضافه کنند. روی دکمه سه نقطه منو موجود در گوشه سمت راست بالای پنجره مرورگر کلیک کنید و گزینه More tools > Add to desktop را انتخاب کنید. بعد از انتخاب یک پنجره کوچک باز می‎شود که به شما اجازه می‎دهد برای این فایل لینک قیمت تور دبی یک نام انتخاب کنید و در صورت تمایل می‎توانید گزینه باز شدن صفحه در یک پنجره جدید را هم تیک بزنید. این کار یک لینک قابل کلیک را به همراه یک آیکون نشانگر این صفحه به دسکتاپ شما اضافه می‎کند. استفاده از این قابلیت با محدودیت‎هایی همراه است، اما کار شما را راه می‎اندازد.

۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول) 

به تور استانبول نوروز 97 طور پیش فرض جستجو در نوار آدرس برای یک عبارت و فشردن کلید اینتر نتایج جستجوی آن عبارت را در همان تب فعلی نمایش می‎دهد. اما بعضی اوقات می‎خواهید به دنبال یکسری اطلاعات بگردید و در عین حال نمی‎خواهید سایتی که در آن هستید را هم از دست بدهید. خوشبختانه برای این کار نیز کلید تور بالی فرمان وجود دارد: بعد از تایپ عبارت جستجوی خود ابتدا کلید Alt را پایین نگه دارید و بعد کلید اینتر را فشار دهید تا نتیجه جستجوی شما در یک تب جدید باز شود. کاربران مک باید کلید Command را نگه دارند.

۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول) 


6. تور هوایی تبریز با استفاده از کلیدهای فرمان بین تب‎ها گردش کنید
احتمالا برای شما هم پیش آمده که به اشتباه یک تب را بسته باشید. خوشبختانه کروم فکر این را هم کرده و به شما اجازه می‎دهد آنها را بازگردانید. روی یک تب باز دیگر راست کلیک کنید و گزینه Reopen closed tab را انتخاب کنید یا کلیدهای Control-Shift-T (در مک Command-Shift-T) را فشار دهید تا کروم تمام تب‎هایی که قیمت تور مشهد اخیرا بسته شده‎اند را دوباره باز کند. شما با تکرار این عمل می‎توانید مرحله به مرحله تب‎های بسته شده‎ای که در تاریخچه مرورگر ثبت شده‎اند را دوباره باز کنید. اگر شما کل یک پنجره را با تب‎های درون آن بسته باشید، می‎توانید یک پنجره جدید کروم باز کنید و گزینه Open closed window را انتخاب کنید.

۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول) 


5. بلیط سیستمی یک جستجو را در تب جدید باز کنید
اگر می‎خواهید به سرعت اطلاعاتی را در داخل یک تب دیگر مشاهده کنید، کلید Ctrl را پایین نگه داشته (کاربران مک کلید Command) و یکی از کلیدهای 1 تا 9 را فشار دهید. هر عدد نشانگر یک تب باز است که شمارش آن از سمت چپ آغاز قیمت تور خارجی ارزان می‎شود.

۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول)

7. یک روش ساده برای جستجوی کلمات و عبارات
جای تعجب است که خیلی از مردم چیزی در مورد قابلیت Incognito mode (یا همان Private Window تور زمینی اردبیل در فایرفاکس و سافاری) نمی‎دانند. وقتی شما به وضعیت ناشناس یا Incognito تغییر حالت می‎دهید، مرورگر شما نه تاریخچه وبگردی شما را نگهداری می‎کند و نه هیچ گونه کوکی را ذخیره سازی می‎کند. این گزینه برای مواقعی مفید است که شما نمی‎خواهید هیچ کس غیر از خودتان از گشت و گذار شما در اینترنت مطلع شود. این نکته را نیز نباید فراموش کنید که Incognito mode شما را از تحت نظر قرار گرفتن توسط محل کار شما یا وب‎سایت‎هایی تور آنتالیا که بازدید می‎کنید محافظت نمی‎کند و آنها همچنان می‎توانند آدرس ای‎پی شما را به دست آورند.

۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول) 


2. با استفاده از نوار آدرس مستقیما تور مشهد لحظه آخری درون سایت‎ها را جستجو کنید
در محیط دسکتاپ شما می‎توانید با راست کلیک کردن یک جستجو انجام دهید، در نسخه آندروید موبایل نیز یک راهکار مشابه برای این کار وجود دارد. تنها کافی است با نگه داشتن انگشت خود کلمه یا عبارت مورد نظر را هایلایت کنید تا کروم از طریق منوی کرکره‎ای باز شده یک جستجو برای آن را آغاز کند. وقتی پیغام را در پایین صفحه نمایش خود مشاهده کردید، صفحه را به سمت بالا بکشید.

 ۲۹ قابلیت پنهان گوگل کروم که کار شما را ساده‌تر می‌کند (بخش اول)


9. تور اروپا نوروز 97 یک آدرس اینترنتی (URL) را به نوار بوک‎مارک بکشید

وبسایت شبکه – محسن آقاجانی: گوگل کروم یکی از معروف‎ترین مرورگرهای تور ترکیه نوروز 97 وب این روزها است که طبق آمار 76.3 درصد از مردم از آن استفاده می‎کنند. رقمی‎ بیشتر از دومین مرورگر محبوب در این فهرست یعنی فایرفاکس که 13.3 درصد کاربران از آن استفاده می‎کنند و دو مرورگر مطرح بعدی IE/Edge با سهم 4.6 درصد و سافاری با 3.3 درصد در رتبه‎های بعدی قرار دارند. صرف نظر از آمار و ارقام مطرح شده، بدون شک کروم یک مرورگر محبوب است و اگر شما از آن استفاده نمی‎کنید، حالا وقت آن است که سری تور مسکو نوروز 97 به این مرورگر قدرتمند بزنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *